KBÜ Endüstriyel Tasarım Projeleri

Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından mezuniyet bitirme projesi kapsamında firmalar ile iş birliği içerisinde tasarladıkları endüstriyel ürünlerini sergilediler.

Serginin açılışına SGSTF Dekanı Prof. Dr. Anıl Ertok Atmaca, Endüstriyel Tasarım Bölüm Başkanı Doç. Dr. Raşit Esen, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Safranbolu Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi (SGSTF) Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencilerinin yaratıcılıklarını ve kabiliyetlerini ortaya koyduğu günlük hayatta, iş yaşamında ve ortak kullanım alanlarında kullanılan birçok yenilikçi ürün projeleri sergilendi.

Endüstriyel Tasarım bölümü öğrencileri mezuniyet bitirme projeleri kapsamında ürünlerini tasarlarken alanında önde gelen firmalarla çalıştı. Öğrencilerin endüstriyel ürün projeleri KBÜ ve firmaların işbirliğinde hayata geçirildi. Sergide toplam atmış üç proje Endüstriyel Tasarım bölümü akademisyenlerinin jüri değerlendirmesine sunularak projelerin kritikleri yapıldı.

Jüri değerlendirmesinin ardından öğrencilerin tasarladıkları endüstriyel tasarım ürünleri gün boyu sergilenmeye devam etti.

Benzer Haberler