KBÜ Finalde

Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi TEKNOFEST 2022’de finale yükseldi.

TEKNOFEST 22 kapsamında Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden 58 ekip elemelere katılırken 14’ü; KAR-TEK, KÜP-X, Hicaz HYPERLOOP, Sungur, ATALAY, KARTEKİN ATALAY, Wakanda Space, Pusat Model Uydu, KGM Black Night, KGM Black Night AI, Marsera, Bürküt Model Uydu ve Bürküt İHA finale yükseldi.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Mühendislik Fakültesinden 14 ekip TEKNOFEST 22 ”Tarım teknolojileri yarışması, Çip tasarımı yarışması, Hyperloop geliştirme , Serbest görev İHA , Savaşan İHA , Orta irtifa ve Dikey iniş roket, Model uydu ve Sağlıkta yapay zekâ” kategorilerinde rapor ve mülakat süreçlerini başarıyla geçerek 30 Ağustos – 4 Eylül Tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanında gerçekleşecek olan Teknofest Karadeniz’de finallere katılmaya hak kazandı.

Karabük Üniversitesinin TEKNOFEST’te finale kalan öğrencileri için KBÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından motivasyon yemeği düzenlendi. KBÜ Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı ve TEKNOFEST koordinatörü Doç. Dr. M. Tahir Güneşer etkinlikte öğrencilere eşlik etti. Doç. Dr. Güneşer ”Bu sene TEKNOFESTTE 39 farklı kategorinin 26’sında aktif rol alıyoruz. Ekiplerde uluslararası öğrenciler de var. Toplamda 58 ekibimizin dört tanesi sadece uluslararası öğrencilerden oluşuyor ve bu ekiplerden iki tanesi iki ayrı kategoride finale kaldı. Toplamda 26 kategoride yarışan 58 ekibimiz var. 14 farklı takımız finallerde yarışıyorlar. Finallere kalan takımlarımızdan derece beklediğimiz takımlar var. Önemli olan derece getirmek değil katılmak, hepinize elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Başarılar dilerim.” dedi.

 

Benzer Haberler