KBÜ İle Filistin Öğrencileri Derneği Arasında İş Birliği Protokolü

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Filistin Öğrencileri Derneği Başkanı Abdelrahman Alfarra ile iş birliği protokolü imzaladı.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Filistin Öğrenciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdelrrahman Alfarra, Filistin Öğrenciler Derneği Dış İlişkiler Başkanı Sait Şahin, Filistin Öğrenciler Derneği Müdürü Anas Elyazori, Öğrenci İşleri Sorumlusu Abdulaziz Eldaye ve Karabük Birlik Başkanı Cibrail Mansur’u makamında misafir etti. KBÜ Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Öğr. Gör. Kerim Tanış da ziyarete eşlik etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Filistin’den gelen öğrencilere her zaman destek olmaya hazır olduklarını belirterek, “Filistinli kardeşlerimize kapımız her zaman açık. Karabük Üniversitesi, Türkiye’de en fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan Üniversite konumunda. 278 Filistinli öğrencimiz de Üniversitemizde eğitim görüyor. Filistinli öğrencilerimize elimizden gelen desteği vermeye her daim hazırız” ifadelerini kullandı.

KBÜ bünyesinde yürütülen faaliyetler ve Filistinli öğrencilere verilen desteklerden dolayı Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’a teşekkür eden Filistin Öğrenciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdelrrahman Alfarra, “11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremden dolayı öncelikle geçmiş olsun. Böyle günlerde birlik içinde olmalıyız ve kardeşlik örneği göstermeliyiz. Deprem bölgesinde Filistinli yaklaşık bin 500 kişi görev aldı. Türkiye güçlü bir ülke. Allah vefat edenlere rahmet, yaralılara acil şifalar versin” dedi.

Protokolü gerçekleştirmek ve yeni dönem için fikir alışverişinde bulunmak doğrultusunda ziyarette bulunduklarını ifade eden Başkan Alfarra, “Yeni eğitim dönemi yaklaşıyor. Bunun için üniversite ziyaretlerimiz başladı. İlk protokolümüz sizinleydi. Bize güzel bir yol açtı. Bizim için Karabük Üniversitesi kıymetli, ilk göz ağrımız. Buradaki Filistinliler topluluğu şu an yürütülen faaliyetler ve idari işler açısından güçlü. Türkiye’de yaklaşık 12 bin öğrencimiz var bunların 278’i Karabük Üniversitesi’nde eğitim alıyor. Filistinli öğrencilerimize verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Görüşmenin ardından Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Filistin Öğrenciler Derneği Başkanı Abdelrahman Alfarra ile iş birliği protokolü imzaladı.

Ziyaret, imzalanan protokolün ardından hediye takdimi ile son buldu.

Editör: Arş. Gör. Fatma Sena YAMAN / Haber: Yasin ALDEMİR/ Fotoğraf: Erdal ÇITAK / Kamera: Mahmut GÜMÜŞ

 

 

 

Benzer Haberler