KBÜ ile Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğini güçlendiriyor

Karabük Üniversitesi ile Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında birçok alanda ortak çalışmaların gerçekleştirilmesine yönelik iş birliği protokolleri imzalandı.

Karabük Üniversitesi ile Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında iş birliği protokolleri imzalandı. Rektörlük protokol salonunda gerçekleşen protokollere Rektör Prof. Dr. Refik Polat ile Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven imza attı.

“Gençlik Ofisi Kültür, Sanat, Spor, Eğitim İş Birliği Protokolü” ile öğrencilerin kişisel gelişimine katkı sağlanacak

İlk olarak Karabük Üniversitesi ile Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında, üniversitede eğitim gören öğrencilerin ve akademik ile idari personelin eğitsel, kültürel, gönüllülük ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik “Gençlik Ofisi Kültür, Sanat, Spor, Eğitim İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Eğitim ile sportif faaliyetleri bir araya getirecek çalışmaların yapılması konularında mutabakata varılan protokolle; öğrencilerin almış oldukları eğitimle birlikte kişisel gelişimlerine katkı sağlanması amacıyla üniversite yerleşkesinde “Genç Ofis” açılmasına karar verildi. Genç Ofis projesi ile, eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarındaki faaliyetler ile bağımlılıkla mücadele, sosyal sorumluluk, manevi gelişim ve gönüllülük çalışmaları hedefleniyor. 

Protokol kapsamında Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün  kurumsal kapasitesinin ve insan kaynağının geliştirilmesine yönelik eğitim, araştırma, proje ve programları, üniversite koordinasyonunda gerçekleştirilecek ve desteklenecek. Protokol beş yıl boyunca geçerli olacak.

Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeline KBÜ’de tezsiz lisansüstü eğitim imkânı

Karabük Üniversitesi ile Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında “Tezsiz Yüksek Lisans Eğitim Programı İş Birliği Protokolü”  de imzalandı.

İmzalanan protokolle Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde görev yapan lisans mezunu gençlik lideri, spor uzmanı, antrenör, spor eğitmeni, fizyoterapist, psikolog ve devlet memurları ile kurum yöneticilerinin, meslekleri ile ilgili gelişmeleri takip etme, bilgi becerilerini artırmalarına yönelik uzaktan eğitim tezsiz lisansüstü eğitim alma ihtiyaçlarına cevap verilmesi amaçlanıyor. Protokol üç yıl boyunca geçerli olacak.

İş birliği protokolüne imza atan Rektör Prof. Dr. Refik Polat ve Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven protokollerin her iki kuruma da hayırlı olmasını diledi.

 

Benzer Haberler