KBÜ, Mevlana ve Erasmus’tan misafir öğrencileri ağırlamaya devam ediyor

Mevlana ve Erasmus değişim programlarıyla önde gelen üniversiteler arasında yer alan Karabük Üniversitesi, yurt dışından gelen misafir öğrencileri ağırlayarak, Karabük’ü ve Karabük Üniversitesini tanıtmaya devam ediyor.

Karabük Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından yürütülen Erasmus ve Mevlana Değişim Programı kapsamında Litvanya, Kazakistan ve Malezya ülkelerinden gelen toplamda 18 öğrenci, 2018 – 2019 Bahar yarıyılı süresince eğitim ve öğretim hayatına Karabük Üniversitesinde devam etmeye hazırlanıyor. Mevlana ve Erasmus değişim programları kapsamında gelen öğrencilerden 8’i Malezya’dan, 4’ü Kazakistan’dan ve 6’sı Litvanya’dan geldi.

Erasmus ve Mevlana Değişim programları ile Karabük Üniversitesini tercih eden uluslararası öğrencilere, Külliye Karabük gazetesi olarak Karabük Üniversitesini neden tercih ettiklerini ve Karabük hakkındaki ilk izlenimlerini sorduk.

Aida Abdrahmanova

Aida Abdrahmanova (Kazakistan):

“Karabük’ün manzarasını görünce çok mutlu oldum. Artık buradayım.” .

Auste Labonaite

Auste Labonaite (Litvanya):

“Litvanya’dan daha sıcak bir şehir burası. Bu durum beni mutlu etti.”

Nur Adına

Nur Adına Ammyza Muhammed Yusuadı (Malezya):

“Türkçe’ye çok hakim değilim. Türk insanları çok iyi ve yardımsever insanlardır. Bana Türkçe öğrenmem konusunda Üniversitedeki  insanların yardım edeceğini düşünüyorum. Bu yüzden içim rahat.”

Aivaras Ditkevicius

Aivaras Ditkevicius (Litvanya):

“Karabük Üniversitesinde yeni insanlarla tanışacağım. Bunun için çok heyecanlıyım.”

Saya Yerkin

Saya Yerkin (Kazakistan):

“Karabük Üniversitesine geldiğim için çok heyecanlıyım. Çünkü burada geleceğim için yeni adımlar atacağımı düşünüyorum.”

 

 

Benzer Haberler