“KBÜ Öğrenci Buluşmaları” gelenek haline geliyor

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından başlatılan “Öğrenci Buluşmaları Projesi” kapsamında farklı akademik birimlerde okuyan öğrenciler, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mücahit Coşkun ve Prof. Dr. İzzet Açar ile bir araya geldi.

Öğrenci Buluşmaları Projesi’nin ikinci haftasına Teknoloji Fakültesi Prof. Dr. Muammer Koç, Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Çağatay Kılınç, Karabük Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (KBUZEM) Müdür Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Muhammet Tahir Güneşer, Kariyer Merkezi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Feyza Başak, Yükseköğretim Kalite Kurulu Öğrenci Komisyonu (YÖKAK) ve KBÜ Kalite Topluluğu Öğrenci Kulübü Başkanı (UNİKAL) Simge Ayyıldız, KBÜ Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Esra Kablan katıldı.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat öğrencileri Rektörlük Senato Odası’nda ağırlamaktan memnun olduğunu dile getirerek istek ve görüşlerini aldı. Polat konuşmasında öğrencilerin kendilerini sürekli geliştirmelerini ve farklı diller öğrenmelerini tavsiye ederken vatana ve millete faydalı bireyler olmalarını dile getirdi.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat toplantının bitiminde de isteyen öğrencilere söz hakkı tanıyarak vakit ayırdı.

KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Açar toplantının başında öğrencilere hitaben “Ulusal ve Uluslararası öğrenci vardır, yabancı yoktur” diyerek “Biz” kavramına vurgu yaptı.

KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mücahit Coşkun ise konuşmasında KBÜ’nün stratejik planından bahsetti ve pozitif bakış açısının önemini vurguladı.

Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muammer Koç, öğrencilerle deneyimlerini paylaşarak farklı bakış açılarının önemine değindi. Uluslararası deneyimlerinden bahseden Prof. Dr. Koç yurt dışında eğitim ve kültür konularında öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

KBÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Çağatay Kılınç yaptığı konuşma da üniversitelerin öğrenci merkezli olması gerektiği, uluslararası öğrencilerin de farklı bir bakış açısı yaratıp KBÜ’ye renk kattığını dile getirdi. Kılınç, öğrencilerin KBÜ’nün sunduğu imkanlardan faydalanmalarını tavsiye etti. 

KBÜ Kariyer Merkezi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Feyza Başak koordinatörlüğünü yürüttüğü Kariyer Merkezi’yle ilgili bilgiler vererek öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

Yükseköğretim Kalite Kurulu Öğrenci Komisyonu (YÖKAK) ve KBÜ Kalite Topluluğu Öğrenci Kulübü Başkanı (UNİKAL) Simge Ayyıldız, Yükseköğretim de kalite konularından bahsederek, kalitenin kültüre dönüşmesi ve öğrencilerin bu süreçte aktif rol almaları gerektiğini söyledi. Sunumunun sonunda Ayyıldız soruları cevaplandırdı.

KBÜ Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Esra Kablan da KBÜ Öğrenci Konseyi’nin amaçları ve hedefleri konusunda bilgi verip Senato Toplantı Odası’nda bulunan öğrencileri bu süreçte destekçi ve birlik olmaya devam etti.  

KBÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından organize edilen “Öğrenci Buluşmaları”nda öğrencilerin üniversite yönetimine etkin olarak katılımları hedefleniyor.

Sistem üzerinden rastgele seçilerek davet edilen öğrencilerin katıldığı “KBÜ Öğrenci Buluşmaları” her hafta Salı günü Rektörlük Senato Odası’nda devam ederek bir gelenek haline gelecek.


Benzer Haberler