KBÜ Öğrenci Buluşmaları

Karabük Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından başlatılan “Öğrenci Buluşmaları Projesi” kapsamında farklı akademik birimlerinde okuyan öğrenciler, KBÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mücahit Coşkun ve Prof. Dr. İzzet Açar ile bir araya geldi.

KBÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından organize edilen “Öğrenci Buluşmaları”nda öğrencilerin üniversite yönetimine etkin olarak katılımları hedefleniyor. KBÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mücahit Coşkun ve Prof. Dr. İzzet Açar’ın katılımı ile gerçekleştirilen ilk toplantıda öğrenciler üniversite, kampüs, eğitim öğretim süreçleri ve kariyer gelişimleri ile ilgili görüş ve önerilerini sundu. 

Buluşma, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Özcan Büyükgenç ve Kariyer Merkezi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Feyza Başak’ın “Biz” kavramına vurgu yaptığı sunumları ile başladı. Öğrencilerin üniversite yöneticilerine sorularını yönelttiği toplantıda, kariyer merkezi, akademik birimler, kalite kurulları, mezunlar birliği, Rektörlük İletişim Merkezi (RİMER) gibi konuların yanı sıra mevzuatlar hakkında da bilgiler verildi. Karabük Üniversitesi Stratejik Planı doğrultusunda kurumun hedeflerine yönelik bilgiler aktarıldı.

Sistem üzerinden rastgele seçilerek davet edilen öğrencilerin katıldığı “KBÜ Öğrenci Buluşmaları” haftalık olarak devam edecek.


Benzer Haberler