KBÜ Öğrencilerin Başarısı

KBÜ Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi Öğrencileri ”3+48 Saat Lisans Öğrencileri Fikir Yarışması”nda birinci oldular. Karabük Üniversitesi (KBÜ) Mimarlık Fakültesi öğrencileri ödül töreni Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Haliç Kampüsünde zirveye yerleşerek ödülü hak ettiler.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlen Kampüslerde Kapsayıcı Tasarım ve Erişebilirlik konulu ”3+48 Saat Lisans Öğrencileri Fikir Yarışması”nda Karabük Üniversitesi (KBÜ)  Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi öğrencileri Berkay Altınay, Nural Ünal, Menşure Özyurt, Laman Mammadova  birinci oldular.

Birçok üniversitenin katıldığı 3+48 Saat Öğrenci Fikir yarışmasında “ADAPTO” başlığı altında yarışmayı kazanan KBÜ Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi öğrencileri  Adapto; İhtiyaç duyulan mekanlara parazit olmakta ve kullanım durumuna göre adaptasyon sağlayan, 3d baskı ile üretilen ve optimizasyonu yüksek olan ek; ekonomik, erişilebilir, basit ve çaba gerektirmeyen çözümler sunmak üzere tasarlanmış  projedir.

 

 

 

Benzer Haberler