KBÜ öğrencilerinin hikayeleri kitaplaştırıldı

Karabük Üniversitesi öğrencilerinin birbirinden değerli anı ve hikayeleri, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından derlenerek “Bu Bizim Hikayemiz” adıyla kitap haline getirildi.

Karabük Üniversitesi öğrencilerinin anı ve hikayeleri “Bu Bizim Hikayemiz” ismiyle kitap haline getirildi. Karabük Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Bünyamin Gün, yazıları kitap haline getirilen öğrencilerle bir araya geldi. Yazar öğrencilerden Karabük Üniversitesi adına hatıra kalması için kitapları imzalamalarını rica eden Gün, şunları söyledi:

“Biz fikre açığız, yeter ki öğrencilerimizi teşvik edebilelim, onların kendilerine güvenlerini sağlayabilelim. Bu kitabın bir diğer özelliği de uluslararası olmuş olmasıdır. Birkaç uluslararası öğrencimiz de katıldı ve yazıları paylaşıldı. Tüm yazılar orijinal hali ile kitaba basıldı. Tamamen öz verili şekilde baskıya gitti ve seri halde bu kitap basımları devam edecek. Bunlar giderek gelişecektir. Önemli olan bir kere başlamak. Burada kabiliyet sahibi arkadaşlara biz vesile olmak, destek olmak istedik. Bu sefer konumuz serbestti fakat bir sonraki basımda konu başlığı ile sınırlandırılarak bir kitap çıkarılabilir. Tamamen geniş çaplı düşündüğümüz bir projedir. Ne kadar ilerletebilirsek, ne kadar vaktimiz olursa devam edeceğiz.”

Toplantıya katılan yazar öğrenciler memnuniyetlerini dile getirerek, üniversitenin böyle bir projeye destek olmasından dolayı çok mutlu olduklarını ve bu projenin onları teşvik ettiğini söylediler. Toplantı sonunda yazar öğrencilere, içerisinde yazılarının bulunduğu 60 kitap ve hediyeler takdim edildi.

Haber: Eda YalçınFotoğraf: Seren Çeli

Benzer Haberler