KBÜ öğrencilerinin iki kısa filmi daha finalde

Karabük Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümü başarılarına bir yenisini daha ekledi. Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü öğrencileri Musa Gökkaya ve Direnç Özgür Oral tarafından çekilen “Kostüm Oyunları” ve “Yeraltı Edebiyatı” adlı kısa filmler, İstanbul Kısa Filmciler Derneği tarafından düzenlenen 16.Ulusal Kısa Film Yarışmasında finale kalmaya hak kazandı.

Ulusal ve uluslararası film festivallerinde önemli başarılar elde eden Karabük Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümü, geçtiğimiz hafta iki kısa film ile “10. Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri”nde finale kalma başarısı göstermişti, bu kez de yine farklı iki kısa filmi ile “16. Ulusal Kısa Film” yarışmasında adını finale yazdırdı.

Danışmalığını Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü Öğr. Gör. Musa Ak’ın yaptığı, Musa Gökkaya ve ekip arkadaşları tarafında çekilen “Kostüm Oyunları” adlı belgesel film ile danışmanlığını yine Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümünden Öğr. Gör. Bedirhan Karakurluk’un yaptığı, Direnç Özgür Oral ve ekip arkadaşları tarafından çekilen “Yeraltı Edebiyatı” adlı kısa film, İstanbul Kısa Filmciler Derneği tarafından düzenlenen, 16. Ulusal Kısa Film Yarışmasında finale kalmaya hak kazandı.

Finalist filmlerin gösterimleri 21-23 Mart tarihleri arasında SETEM Akademi, Önder Babat Kültür Merkezi ve Işık Üniversitesi Maslak kampüsünde yapılacak ve ödüller 24 Mart 2018 tarihinde SETEM Akademide düzenlenecek ödül töreni ile sahiplerini bulacak.

Benzer Haberler