KBÜ öğrencisi “Genç Çevirmenler” yarışmasında 3. oldu

Karabük Üniversitesi Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü öğrencisi Yunus Gönültaş, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yapılan “Genç Çevirmenler” yarışmasında 3. oldu. 

Ülkemizdeki uygulamalı ingilizce ve çevirmenlik, çeviri bilim ve mütercimlik ile tercümanlık eğitimi veren 38 üniversiteden 140 öğrencinin katıldığı yarışmada büyük bir başarı elde eden Safranbolu MYO Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Yunus Gönültaş, aldığı başarıdan dolayı kendisi ve Karabük Üniversitesi adına büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

“Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümleri arasında Karabük Üniversitesi en iyisi”

Birinci ve ikinciliğin özel iki üniversiteye gittiği yarışmada, Karabük Üniversitesini temsilen 3. olmanın büyük anlam ifade ettiğini belirten Gönültaş, “Üniversite tercihlerini yapmadan önce bir aylık süreçte tüm üniversitelerin uygulamalı ingilizce ve çevirmenlik bölüm başkanları ile görüşüp, ders programlarını web sitelerinden incelemiştim. Akademik kadroların durumuna baktığımda, buranın devlet üniversiteleri arasında en iyisi olduğuna karar verdim. Geldiğimde de pişmanlık duymadım ve tahmin ettiğimin fazlasını aldım.” dedi.

“Genç Çevirmenler” yarışmasında 3. olan Yunus Gönültaş’ı makamında ağırlayan Safranbolu MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Yasin Ortakçı, “Elde edilen bu başarıdan dolayı öncelikle öğrencimizi tebrik ederim. Ayrıca emeği geçen bölüm hocalarımıza da teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler