KBÜ öğrencisi trafik kazasında hayatını kaybetti

Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Müzik bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Bahtiyar Ahmet Kısa trafik kazasında hayatını kaybetti. 

Karabük – Kastamonu yolu üzerinde kamyonet ve otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi de yaralandı. Kaza, öğle saatlerinde Karabük – Kastamonu yolunun 15’inci kilometresinde meydana geldi.

Bahtiyar Ahmet Kısa’nın ölüm haberi Karabük Üniversitesi Müzik bölümü öğretim üyeleri ve bölüm arkadaşlarını da yasa boğdu. Arkadaşları ve hocaları tarafından çok sevilen Akıncı’nın, çok iyi bir klarnet sanatçısı olduğu ve öğrenciliğinin yanında harçlığını çıkarmak için müzisyenlik yaptığı da öğrenildi.

Kastamonulu olan Bahtiyar Ahmet Kısa’nın cenazesi yarın Kastamonu’da kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat’tan taziye mesajı 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, müzik bölümü öğrencisi Bahtiyar Ahmet Kısa için taziye mesajı yayımladı. Rektör Polat mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Üniversitemiz Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Müzik bölümü öğrencisi Bahtiyar Ahmet Kısa’nın vefat haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Genç yaşta hayatını kaybeden, arkadaşları ve hocaları tarafından da çok sevilen değerli öğrencimiz Bahtiyar Ahmet Kısa’ya Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, hocalarına ve arkadaşlarına sabırlar diliyorum. Başımız sağ olsun.”

 

Benzer Haberler