KBÜ öğrencisinden ‘Proje Döngüsü Yönetimi (PCM)’ eğitimi

Karabük Gençlik Merkezi proje kulübü ve Karabük Üniversitesi proje ekibi olarak, proje koordinatörü ve eğitmen Veysel Güneri tarafından KBÜ öğrencileri ve Gençlik Merkezi gönüllülerine Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) eğitimi verildi.

Karabük Gençlik Merkezinde gerçekleşen eğitimde Karabük Üniversitesi Raylı Sistemler Mühendisliği Bölümü öğrencisi aynı zamanda proje koordinatörü Veysel Güneri, katılımcılara Avrupa Birliği tarafından kullanılan ve proje hazırlama sürecinin doğru planlanması, etkinliğinin arttırılması için tercih edilen bir yöntem olan Proje Döngüsü Yönetimi’ni uygulamalı olarak anlattı. Söz konusu eğitimle hibe mekanizması hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kamu ve özel sektör çalışanlarının en üst seviyede yararlanabilmeleri, hibe sağlayıcı kurum ve kuruluşlara proje hazırlama ile proje uygulama süreçlerini yönetme kapasitelerinin artırılması hedeflendi.

Eğitim sonunda tüm katılımcılar; bir fikrin geliştirilmesi, bu fikir ile ilgili sorunların ve bu sorunların giderilmesi için doğru çözüm yollarının belirlenmesi, analiz edilmesi ve değerlendirilmesi konularında bilgi sahibi oldu. Ayrıca fikirlerini hayata geçirirken ihtiyaç duyacakları planlama, uygulama ve izleme süreçlerini daha etkin bir şekilde yönetebilmeyi öğrendi.

Külliye Karabük

Benzer Haberler