16. Ulusal Kısa Film Yarışması’nda ‘En İyi Film’ ödülü KBÜ’nün oldu

Karabük Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü öğrencisi Musa Gökkaya’nın yönetmenliğini yaptığı “Kostüm Oyunları” adlı kısa film, İstanbul Kısa Filmciler Derneği tarafından düzenlenen 16. Ulusal Kısa Film Yarışması’nda en iyi film seçildi. 

Rektör Polat: Öğrencimizin iletişim fakültelerinin arasından sıyrılıp böyle bir ödül alması bizi inanılmaz duygulandırıyor 

Ödül alan öğrenci Musa Gökkaya’yı, filmin danışmanlığını yapan Öğr. Gör. Musa Ak’ı, Radyo TV Programcılığı Bölümü Öğretim Görevlileri Serdar Sabuncu ve Bedirhan Karakurluk’u makamında ağırlayan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, “Öğrencilerimizin böyle güzel yerlere ulaşmış olmaları bizi gayet mutlu ediyor. Hatta meslek yüksekolumuzdaki radyo televizyon bölümünden bir öğrencimizin, birçok büyük üniversitenin iletişim fakültelerinin arasından sıyrılıp böyle bir ödül alması, bizi inanılmaz duygulandırıyor.” dedi.

Karabük’ün sonuna kadar iletişim fakültesini hak ettiğini ifade eden Rektör Polat, “İletişim fakültesinin kurulması ile Karabük ve Safranbolu’nun çok daha büyük ödüllere sahip olacağından emin olabiliriz. Ben ayrıca Musa’ya öncülük eden öğretim görevlilerimize teşekkür ediyorum. Onlar da özveri ile bu yükü taşıyorlar. Bizi sadece şimdi değil geçmişte de birçok ödülle birçok başarılarla güzel yerlere taşımışlardı.” diye konuştu.

Bu ödülün gurur verici bir gelişme olduğunu söyleyen Karabük Üniversitesi Radyo TV Programcılığı Bölümü Öğretim Görevlisi ve filmin danışmanı Musa Ak, “Yarışmaya Türkiye’nin her yerinden yüzlerce film başvuruyor. Bu yüzlerce film arasından öğrencimizin ödül alması bizim için önemli bir gurur. Bununla birlikte biz meslek yüksekokuluna bağlı bir bölümüz. Ama oraya gelenlerin çoğu iletişim fakültesi mezunu profesyoneller. Bu kadar profesyonelin içinde öğrencimiz çok önemli bir başarıya imza attı. Bu nedenle Musa’yı  çok tebrik ediyorum.” dedi.

Radyo TV Programcılığı Bölümünün ödülünün sadece bu filmle sınırlı olmadığını belirten Ak, “Geçtiğimiz haftalarda iki öğrencimizin filmi 10. Uluslararası TRT Belgesel ödüllerinde finale kaldı. Bu da bizim için önemli bir başarıydı. Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü olarak bundan sonra da çalışmalarımız devam edecek.” ifadelerini kullandı.

“Her ne kadar çok profesyonel bir şey olmasa da bir şey üretip güzel tepkiler alınca insanın daha çok üretesi geliyor.” diyen ödüllü öğrenci Musa Gökkaya, desteklerinden ötürü Karabük Üniversitesine, Rektör Prof. Dr. Refik Polat’a, Öğretim Görevlileri Musa Ak, Serdar Sabuncu ve Bedirhan Karakurluk’a teşekkür etti.

 

Benzer Haberler