KBÜ Orman Fakültesinde Teşekkür Belgesi Takdim Töreni düzenlendi.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2020/2 bilimsel değerlendirme sonuçlarına göre, Karabük Üniversitesi Orman Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan ve destek almaya hak kazanan projelerden dolayı Teşekkür Belgesi takdim töreni hazırlandı. 

(TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2020/2 bilimsel değerlendirme sonuçlarına göre; Karabük Üniversitesinden yapılan proje başvuruları arasında 16 proje destek almaya hak kazanmış ve destek almaya hak kazanan projelerin 4’ü Orman Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanmıştı.

Orman Fakültesi akademik ve idari personeli ile belge almaya hak kazanan danışman öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla Safran Seminer Salonunda düzenlenen törende konuşma yapan Orman Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Duyar, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Açar’ın YÖK’te Üniversitelerarası Kurul Toplantısında olmasından dolayı katılamadığını, bu başarıdan dolayı proje sahiplerini tebrik ettiğini ve başarılar dilediğini söyledi.  

Duyar, “Bu tür çalışmalar öğrencilerimizin ufkunu açmakta, diğer öğrencilerimiz için de güzel bir örnek teşkil etmektedir. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat olmak üzere, üniversitemiz ve fakültemiz inovasyon içerikli proje çalışmalarına daima destek vermektedir. Bu başarılı çalışmaların, projelerin artarak devam etmesini temenni ediyorum.” dedi.   

Arazi Kullanım Değişimlerinin Hava Fotoğraflarından Tespit Edilmesi” konulu projesi için Arş. Gör. Ahmet Açıl ve öğrencisi Erdoğan Fındıkoğlu’na, “Karabük Keltepe Dağı Ormanlarındaki Doğal Yaşlı Ormanların Karakterize Edilmesi” konulu projesi için Doç. Dr. Cumhur Güngöroğlu ve öğrencisi Salih Berat Pınarbaşı’na, “Karabük ilinde Antepfıstığı ve Diğer Pistacialarda Meyve Kararmaları Hastalığına Neden Olan Altemaria Spp. Etmenin Araştırılması” konulu projesi için Dr. Öğr. Üyesi Kamil Sarpkaya ve proje öğrencisi Ebrar Nur Arslan’a,”Karabük ilinde Antepfıstığı ve Diğer Pistacialarda Sorun Olan Septoria Yaprak Lekesi Etmenin Araştırılması” konulu projesi için Dr. Öğr. Üyesi Kamil Sarpkaya ve proje öğrencisi Muzaffer Sefa Kaynar’a  teşekkür belgelerinin takdim edilmesinin ardından tören sona erdi. 

 

Benzer Haberler