KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, BRTV’de Canlı Yayına Katıldı

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, BRTV’de canlı olarak yayınlanan Zafer Acar ile Gündem programının konuğu oldu.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, BRTV’de canlı olarak yayınlanan Zafer Acar ile Gündem programında Karabük Üniversitesinin eğitim, uluslararasılaşma, staj imkânları ve yurt dışı programları, akademik kadro, fiziki altyapı, kültürel ve sosyal imkanları ile KBÜ bünyesinde depreme ilişkin yürütülen faaliyetler hakkında izleyicilere bilgi verdi.

11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Karabük’teki yapıların depreme dayanıklılığı konusunda Karabük Üniversitesi olarak kent özelinde çalışmaların yapılıp yapılmadığı hususunda sorulan soruya yanıt veren Rektör Prof. Dr. Refik Polat, deprem dayanıklılığına ilişkin cihazların Karabük Üniversitesine kazandırılması için çalışmaların başlatıldığına işaret etti. 

Rektör Prof. Dr. Polat, deprem dayanıklılığıyla ilgili çalışmaların yürütülmesi için akreditasyon süresinin gerektiğini dile getirerek, “Gönlümüz ister ki Karabük’ün her tarafının deprem dayanıklılık testlerini Üniversite olarak Karabük Üniversitesi yapabilsin. İnşaat Mühendisliği Bölümümüz çok güçlü bir bölüm, çok güçlü kadrolarımız var, bu işin altından çok rahat kalkabilecek durumdayız” ifadelerini kullandı.

Editör: Arş. Gör. Fatma Sena YAMAN / Haber: Yasin ALDEMİR

Benzer Haberler