KBÜ UNESCO’da

Karabük Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı ve ‘‘Öngörü Çalışmaları, Gelecek Okur Yazarlığı ve Stratejik Tahmin” UNESCO Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Elif Çepni, UNITWIN/UNESCO Kürsüleri Programının 30. Yıldönümü vesilesiyle Paris’teki genel merkezde yapılan “Adil ve Sürdürülebilir Gelecekler için Bilgiyi Dönüştürmek” başlıklı UNESCO Kürsüleri Toplantısına katıldı.

“Adil ve Sürdürülebilir Gelecekler için Bilgiyi Dönüştürmek” başlıklı UNESCO Kürsüleri Toplantısına Karabük Üniversitesi (KBÜ) İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Çepni, UNESCO Kürsüleri ve UNITWIN Ağları, yüksek öğretim kurumları, ortak kuruluşlar, UNESCO uzmanları ve diğer BM kurumlarının temsilcileri Paris’te gerçekleşen toplantıda yer aldılar.

3-4 Kasım 2022’de UNESCO’nun Paris’teki genel merkezinde yapılan konferans çerçevesinde ‘‘Öngörü Çalışmaları, Gelecek Okur Yazarlığı ve Stratejik Tahmin” UNESCO Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Elif Çepni, “Yükseköğretimin Geleceği” isimli panelde konuşmacı olarak düşüncelerini katılımcılarla paylaşıp  ülkemizi ve Karabük Üniversitesini temsil etti.  Prof. Dr. Elif Çepni’nin UNESCO Kürsü Ekibinde yer alan KBÜ İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Oytun Haçarız konferansa katılıp kürsünün iş birliği ağının geliştirilmesi için çalışmalarda bulundu.

UNESCO/UNITWIN Kürsü Programı ulusal, bölgesel ve küresel düzeylerde entelektüel ve bilimsel iş birliği için eşsiz bir platformu temsil etmektedir. Dünya birbiriyle örtüşen çok sayıda sosyal, ekonomik, politik, teknolojik ve çevresel bozulmayla karşı karşıya olduğu için, programın küresel bir düşünce kuruluşu ve ortaya çıkan sorunları gözlemleyen bir gözlemevi olarak benzersiz bir rolü bulunmaktadır. 110’dan fazla ülkede 950’den fazla UNESCO/UNITWIN Kürsüsü bulunmaktadır.

Benzer Haberler