KBÜ Yabancı Diller Yüksekokulunda Akademik Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Karabük Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından düzenlenen 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Akademik Genel Kurul Toplantısı, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Karabük Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda düzenlenen 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Akademik Genel Kurul Toplantısına, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Polat ve akademik personel katıldı.

Akademik Genel Kurul Toplantısında konuşan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, üniversitenin birimlerinin akademik yıl dahilindeki performanslarına dikkat edileceğini belirterek, “Her bir birimimizin yıllık performanslarını değerlendireceğiz. Yıllık performansta ileriye doğru mu gidiş var, geriye doğru mu gidiş var, ne kadar yükselme gerçekleşti, üniversite ortalamasına göre nasıl, Türkiye standartlarına göre nasıl? Bunu önemsiyoruz. Bunu nasıl sonuçlandırmak istiyoruz? Biz Türkiye’nin değil, dünyanın en iyi üniversitesi olmak istiyoruz. Böyle bir hedefimiz yoksa gelişmemiz, ilerlememiz sınırlı kalacaktır” dedi.

Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık, konuşmasında Karabük Üniversitesinin son 10 aylık süreçte yaşanan önemli değişimlere dikkat çekti. Akademik teşvik konusunun büyük önem taşıdığını belirten Rektör Kırışık, “Artık yükseltmelerde, atamalarda akademik teşvik puanı bizim için önemli bir ölçüt. Projeler, proje yapma bizim için son derece önemli bir ölçüt. Aynı kadro için pek çok başvuru oluyor. Bu başvurulardan değerlendirmemizi akademik teşvik puanlarımıza göre, proje puanlarımıza göre değerlendiriyoruz, analiz ediyoruz, buna göre yapıyoruz. Akademik teşvik puanına, proje yapmaya, bilimsel çalışma yapmaya lütfen önem ve özen gösterin. Yenilikçi, inovatif, toplumun sorunlarına çözüm üreten yeni çalışmalar yapmaya özen gösterin. Bu alanda dünyada en ileri dergiler hangisi, o dergilerde nasıl yayınlar çıkıyor bunlara yönelik inceleme yapın. O seviyeyi sıfır olarak kabul edin, o seviyeden sonrası için çalışmaya başlayın” şeklinde konuştu.

Üniversitenin kurumsal kimlik çalışmaları ve üniversite için hazırlanan yeni marş hakkında da bilgi veren Rektör Kırışık, “Yeni bir kurumsal kimlik çalışmamız var. Bu çalışma kapsamında bütün logolar, bütün isimlendirmeler, bütün kullanımlar kurumsal kimlik çatısı altında birleştirilecek. Profesyonel bir küresel şirket nasıl kurumsal kimlik çalışması yapıyorsa biz de benzer bir şekilde üniversitemizin kurumsal kimliğini oluşturacağız. Birime göre değişen değil, bütün birimlerin aynı başlık altında, aynı kurumsal kimlik altında toplandığı bir yapı oluşturuyoruz. Yabancı Diller Yüksekokulu mesela Karabük Üniversitesinin altında bir birim. O kurumsal kimliği o da temsil edecek. Ayrı bir kurumsal kimlik ortaya çıkmayacak. Üniversitemizin bir marşı yoktu. Karabük Üniversitesi marşı şeklinde bir marş hazırladık. Bunu da böyle rap tarzı bir parçayla inşallah seslendirmeyi düşünüyoruz. Mezuniyet törenlerimizde çeşitli etkinliklerimizde öğrencilerimizin eğleneceği Karabük Üniversitesi markası altında buluşacağı bir çalışma planlıyoruz. Biliyorsunuz çeşitli faaliyetlerimizin aynı zamanda şarkısını, logosunu ve diğer misyon, vizyon gibi kurumsal kimlik öğelerini oluşturuyoruz. Bunu da benzer bir şekilde inşallah oluşturacağız” diye konuştu.

Akademik Genel Kurul Toplantısı, 2023-2024 Akademik Yılı içerisinde yayın gerçekleştiren Yabancı Diller Yüksekokulu akademik personeline başarı belgelerinin verilmesi ile sona erdi.

KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ

Benzer Haberler