KBÜ’de, kamu personeline e-ihale eğitimi verildi

Karabük Üniversitesi ile Kamu İhale Kurumu iş birliğinde Karabük’te bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının ihale birimlerinde çalışan yaklaşık 200 personele e-ihale eğitimi verildi.

Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı’nda yer alan e-ihale’nin yaygınlaştırılması hedefiyle Karabük Üniversitesi ile Kamu İhale Kurumu iş birliğinde, KBÜ 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda Karabük’te bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının ihale birimlerinde çalışan yaklaşık 200 personele e-ihale eğitimi verildi.

Eğitim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanan “Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı”nda yer alan “e-ihale yaygınlaştırılarak ihale süreçlerinde bürokrasinin azaltılması, iş ve işlem maliyetlerinin düşürülmesi, zaman ve kaynak tasarrufunun yapılması” eylemi kapsamında gerçekleştirildi.

Programın açılışında konuşan Karabük Üniversitesi Genel Sekreteri Lütfü Köm, 2017 ve 2018 yıllarında Karabük Üniversitesinde toplam 6 mal alım ihalesinin e-ihale yöntemiyle gerçekleştirildiği bilgisini paylaştı. Köm, “Bu tür programları üniversitemizde belli periyotlarla yapıyoruz. Bu programın Cumhurbaşkanlığı programında da yer alması sebebiyle Karabük’ümüzün diğer çalışanlarını da bu süreçten faydalandırmak temennisindeyiz. Bu eğitimin tüm çalışma arkadaşlarına katkı sağlayacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Programda kamu ihale uzmanları İsmail Altun ve Sinan Özesen tarafından ihale mevzuatı kapsamında belgelerin azaltılması, elektronik ihale, elektronik eksiltme ve yeterlik sistemi konusunda eğitim verildi.

Benzer Haberler