KBÜ’de “21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü”

Karabük Üniversitesinin Safranbolu’da bulunan Konukevinde 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Karabük Üniversiteli (KBÜ) Aileler, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü vesilesiyle bir araya gelerek tanışma toplantısı yaptı. Konukevi tarafından hazırlanan oyun alanında özel çocuklar için birbirinden eğlenceli oyunlar oynandı. Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın eşi Fadimana Polat’ın da katıldığı etkinlikte çocuklar doyasıya eğlendi. Polat, oyunların sonunda özel çocuklara hediyelerini takdim etti.

Turizm Fakültesi Gastronomi Bölümü Öğretim Görevlisi ve KBÜ Konukevleri Yöneticisi Tolgahan Tabak 21 Mart Down Sendromlu çocuklar için KBÜ’de bulunan aileler olarak bir tanışma toplantısı gerçekleştirdiklerini söyledi. Tabak etkinlikle ilgili “Özel çocuklarımıza yönelik yaptığımız bu etkinlikle herkesin birbirleriyle kaynaşmasını sağladık ve imkanlarımızı onlar içinde farkındalığa göre kullanabileceğimizi göstermek istedik. Onlarla oynayarak eğleniyoruz, sohbetler ediyoruz. Farkındalığının farkındalığını görüyoruz. Özel çocuklarımız için böyle özel gelişimler ve yatırımlar yapmayı devamlı arzu ediyoruz.” dedi.

 

 

 

Benzer Haberler