KBÜ’lü öğrencilerden “3 Boyutlu Yazıcı Sergisi”

Karabük Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından 15-16 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Tasarım Zirvesinin ilk gününde “3 Boyutlu Yazıcı Sergisi” açıldı.

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği ve Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin hazırlamış olduğu “3 Boyutlu Yazıcılar Sergisi” Teknoloji Fakültesinin fuaye salonunda gerçekleştirildi. Serginin açılışına Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Güngör, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Türk, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kerim Çetinkaya, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat: “Öğrencilerimizle gurur duyuyorum.”

Serginin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Refik Polat, sergide çalışmaları yer alan öğrencilerle gurur duyduğunu belirterek, “ Öğrencilerimiz 3 boyutlu yazıcılarla çok güzel işler yapmışlar. Artık 3 boyutlu yazıcılar dünyada her şeyimizi kapsayacak. Bizim öğrencilerimizin de eş zamanlı olarak bu işleri takip ediyor olması, uyum sağlıyor olması çok önemli. Umarım daha da güzel işler yapacaklar. Öğrencilerimize öncülük eden hocalarımıza da ayrıca çok teşekkür ediyorum. Çok büyük bir özveri ile öğrencilerimize öncülük etmişler. Hepsini tebrik ediyorum.” dedi.

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü tarafından her yıl 3 boyutlu yazıcı sergisinin düzenlendiğini dile getiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar ise, “Bu sergi ile öğrencilerimizin hem yeni teknoloji ile adaptasyonu sağlanıyor hem de burada ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine de geleceğin teknolojisini de göstermeye çalışıyoruz.”  dedi.

Serginin açılışında bulunan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Türk, Karabük Üniversitesinin oldukça iyi bir yere geldiğini ifade ederek, “3 Boyutlu Yazıcı Sergisi Karabük Üniversitesinin gelmiş olduğu mesafeyi gösteren bir sergi. Tüm öğrencileri ve hocalarımızı tebrik ediyorum. Çok güzel işler yapmışlar. Karabük Üniversitesinin bu noktaya gelmesi çok güzel.” diye konuştu.

Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Güngör ise konuşmasında 3 boyutlu yazıcıların günümüzün ileri teknolojileri olduğunu belirterek, “3 boyutlu yazıcılar oldukça hayatımızı kolaylaştıracak ürünleri tek başlarına geliştiren makineler ve çok farklı ürünlerde üretim yapabiliyorlar. Öğrencilerimizin oldukça ilgi çekici çalışmaları var. Öğrencilerimizin kendi çalışmalarını sergilemesi çok önemli.” diye konuştu.

 

 

Benzer Haberler