KBÜ´de 5 Farklı Alanda Sertifikalı Online Eğitim

Karabük Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kariyer Geliştirme Ofisi organizasyonunda 5 farklı alanda sertifikalı online eğitimler düzenlendi.

2020-2021 Akademik Yılı tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle uzaktan eğitimle sürdürülmeye devam ediyor. Bu süreçte öğrencilerin eğitimleri yanında kariyer gelişimlerini de desteklemek adına Karabük Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kariyer Geliştirme Ofisi´nin organizasyonunda Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş Kulübü´nün katkılarıyla bugüne kadar 5 farklı konuda sertifikalı eğitimler düzenlendi.

Uluslararası Öğrenci Bilgisayar ve Ofis Programları Eğitimi, Kariyer Planlama ve Etkili Özgeçmiş Hazırlama Eğitimi, Ön Kuluçka Merkezi Eğitimi, Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi, Amatör Telsizciliğe Giriş Eğitimi şeklinde planlanmış olup öğrencilerin yoğun ilgi ve katılımı ile gerçekleştirildi. 

Kariyer Geliştirme Ofisi ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş Kulübü tarafından düzenlenen “Kariyer Planlama ve Etkili Özgeçmiş Hazırlama Eğitimi” için kayıt yaptıran 550 öğrenci 50’şer kişilik gruplar halinde 11 hafta boyunca eğitim alacak. Eğitimin 1.grubu  Microsoft teams uygulaması üzerinden 31 öğrencinin katılım ile toplam iki ders olacak şekilde tamamlandı. Eğitime katılan öğrencilere e- katılım belgeleri mail yoluyla ulaştırıldı. 

Yine Kariyer Geliştirme Ofisi tarafından düzenlenen “Uluslararası Öğrenci Bilgisayar ve Ofis Programları Eğitimi – Arapça” Microsoft teams uygulaması üzerinden toplam üç ders olacak şekilde tamamlanarak, 44 öğrenci sertifika almaya hak kazandı. “Proje Yazma Giriş Eğitimi” ise online olarak üç farklı oturumda 233 öğrencinin katılımıyla sona erdi.  

Benzer Haberler