KBÜ’de Antrenörlük Semineri

Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu akademisyenleri tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki antrenörlere yönelik seminerler düzenlendi. 

Karabük Üniversitesi  (KBÜ) Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (Hasan Doğan BESYO) akademisyenleri tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki antrenörlere seki hafta sürecek seminerler düzenlendi. Programda güncel antrenman bilimi, spor psikolojisi, spor yönetim bilimleri alanında eğitimler verildi.

Seminerde KBÜ Hasan Doğan BESYO akademisyenlerinden Doç. Dr. Mustafa Şakir Akgül antrenman kavramı ve antrenmanın temel ilkeleri, dayanıklılık gelişimi ve antrenmanı, kuvvet gelişimi ve antrenmanı, antrenman planlaması üzerine, Arş. Gör. Neslihan Akçay sürat gelişimi ve antrenmanı, performans testleri, ısınma soğuma ve streching konularında, Dr. Öğr. Üyesi Nedim Tekin planlama, sporda çocuk istismarı, Arş. Gör. F. Harun Turhan liderlik ve eğitsel oyunlar konusunda ve son olarak Dr. Öğr. Üyesi Musa Şahin esneklik koordinasyon gelişimi ve antrenmanı konusunda sunumlarını gerçekleştirdiler.

 

Benzer Haberler