KBÜ’de Çadlı Öğrenciler Birliği Genel Kurulu

Karabük Üniversitesinin ev sahipliğinde “Türkiye ve Kıbrıs’taki Çadlı Öğrenciler Birliği Genel Kurul Toplantısı”nın altıncısı yapıldı.

Türkiye ve Kıbrıs’taki Çadlı Öğrenciler Birliği’nin organize ettiği, “Türkiye ve Kıbrıs’taki Çadlı Öğrenciler Birliği Genel Kurul Toplantısı”nın altıncısı gerçekleştirildi.

Mühendislik Fakültesi Hamit Çepni Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve Türkiye’nin birçok yerinden gelen Çadlı öğrencilerle davetliler katıldı.

Çadlı öğrencilerin daveti üzerine programa katılan Karabük Üniversitesi Rektörü Polat, Türkiye’nin Çadlı öğrenciler için ikinci vatan gibi olduğunu söyleyerek “İki hafta önce Çad’a gerçekleştirdiğim ziyarette uçaktan indiğimde Çadlı kardeşlerim bizi öyle bir karşıladı ki kendimizde evimizde gibi hissettik. Bu ziyaretimde Çad Cumhurbaşkanı tarafından eğitim yoluyla Çad Milletine vermiş olduğum hizmetler nedeniyle Devlet Nişanı ile onurlandırıldım. Bu benim için gurur verici bir durum. Bu nişan Çad ile Karabük Üniversitesi’nin ayrılmaz bir bütün olduğunun göstergesidir. Çad Cumhurbaşkanını ilk Türkiye ziyaretinde Karabük Üniversitesine davet ettim. İnşallah kendisine Fahri Doktora takdim edeceğiz. Bugüne kadar size elimizden gelen desteği verdik ve bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. İnşallah toplantınız hayırlı olur.” dedi.

İki gün boyunca devam eden program genel kurul toplantısı ve yeni başkanın seçilmesinin ardından son buldu.

 

 

Benzer Haberler