KBÜ’de dünya kupası heyecanı

TÖMER tarafından uluslararası öğrenciler arasında düzenlenen Karabük Üniversitesi Dünya Kupası renkli anlara sahne oluyor.

Karabük Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (TÖMER) organize ettiği ve üniversitede öğrenim gören uluslararası öğrencilerden oluşan takımların katıldığı KBÜ Dünya Kupası Turnuvası üniversitenin Ay Yıldızlı Stadyumu’nda devam ediyor.

Heyecanın hiç eksik olmadığı turnuvada grup maçları oynanıyor. 14 farklı ülkenin takımlarının yer aldığı turnuvada dün oynanan maçlar büyük çekişmeye sahne oldu. Taraftar desteğini de arkasına alan Çad futbol takımı Ürdün’ü 2-0 ile geçerken Azerbaycan da Mısır karşısında 2-1’lik skorla galip geldi. Bir diğer takım Irak, Cibuti’yi tek golle mağlup ederek 3 puanı hanesine yazdırdı. Bugün de Suriye futbol takımı tek golle rakibi Türkmenistan’ı geçerken Türkiye ise Afganistan’a 2-0 mağlup oldu.

Farklı renklerin aynı heyecanı yaşadığı, uluslararası öğrencilerin dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlendirildiği turnuvada Türkiye, Suriye, Türkmenistan, Afganistan, Mali, Azerbaycan, Filistin, Mısır, Yemen, Ürdün, Çad, Somali, Cibuti, Irak şampiyonluk için kıyasıya mücadele ediyor.

KBÜ Dünya Kupası 17 Nisan Çarşamba günü oynanacak final maçıyla son bulacak ve kazanan takım kupayı kaldıracak.

Puan Durumu

 

 

Benzer Haberler