KBÜ’de “Fırsat Dünyası” programı düzenlendi

Karabük Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kariyer Geliştirme Ofisi tarafından ulusal ve uluslararası öğrencilere, sürekli değişen dünya dinamikleri, diğer ülkelerin sektör talepleri, yatırım ve iş olanakları hakkında bilgi vermek ve kariyer adımlarını doğru bir şekilde planlamalarına yardımcı olmak amacıyla “Fırsat Dünyası” programı düzenlendi.

Karabük Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kariyer Geliştirme Ofisi tarafından 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonunda “Fırsat Dünyası” programı düzenlendi. Programda Karabük Üniversitesinde öğrenim gören uluslararası öğrenciler, kendi ülkelerindeki ticaret, teknoloji, ekonomi, tarım ve yeraltı zenginlikleri gibi yatırım fırsatlarını tanıtıyor.

Programın açılışında konuşan Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Bünyamin Gün, “Fırsat Dünyası” programının özgün bir proje olduğunu belirterek, “Bu program nevi şahsına münhasır bir program. Bugüne kadar herhangi bir yerde uygulanmış, uygulatılmış bir proje değil. Bu projenin biz Türkiye’ye belki ilerleyen zamanda dünyaya örnek olacağı kanaatindeyiz. Bu projenin sağlam adımlarla ilerlemesi, faydaya dönüşmesi tamamen sizin elinizde. Bizde burada tanışalım, kaynaşalım. Dünyadaki iş fırsatlarını, ekonomi fırsatlarını burada değerlendirelim.” şeklinde konuştu.

Fırsat Dünyası programının açılışını yapan ülke ise Çad oldu. Karabük Üniversitesinde öğrenim gören Çadlı Yakub Hasan, Malik Ali Ahamat, Fatma Oumar Dibrillah ve Ebubekir Yusuf Ali, Çad Cumhuriyetiyle ilgili genel kültür, ekonomi, tarım ve turizm gibi bir çok konuda katılımcılara bilgi verdiler.

Program soru cevap kısmının sonunda Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Bünyamin Gün’ün hediye takdim etmesiyle sona erdi.

 

 

Benzer Haberler