KBÜ’de Geleneksel “Öğrenci Buluşmaları”

Karabük Üniversitesi tarafından düzenlenen ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının koordinatörlüğünü yürüttüğü ”Öğrenci Buluşmaları” toplantısının dokuzuncusu Rektörlük Senato Odasında gerçekleşti.

Karabük Üniversitesinde (KBÜ) öğrencilerin sorunlarını, memnuniyetlerini ve isteklerini dile getirmeleri ve yönetime etkin bir şekilde katılmaları amacıyla yapılan ‘‘Öğrenci Buluşmaları” toplantısının dokuzuncusu ve bu eğitim öğretim döneminin sonuncusu KBÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mücahit Coşkun ve Prof. Dr. İzzet Açar ile Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Ağarı, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Kayfeci katılımıyla Rektörlük Senato Odasında gerçekleşti.

KBÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mücahit Coşkun bugüne kadar gerçekleştirilen toplantıların öğrencilerin Karabük Üniversitesindeki çalışmalar hakkında bilgi sahibi olması açısından önemli olduğunu dile getirerek “İleride KBÜ diplomasını taşıyacaksınız ve taşıdığınız diplomayla iş bulacaksınız. Bunu unutmayın. Çok önemli. Bu nedenle  aidiyet, bu kültürü yaygınlaştırmak lazım. Biz genç bir üniversiteyiz ama hızlı yol alan üniversitelerden birisiyiz. 2007’de kurulmamıza rağmen Dünyanın en iyi üniversiteleri arasındayız ve  üç yıldır bu konumdayız.” dedi. Coşkun sözlerinin devamında KBÜ ve öğrencilerin sıkça kullanması gereken KBÜ birimlerinden bahsetti. 

Programın devamında KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Açar  Karabük Üniversitesi stratejik planı üzerinde durdu. Prof. Dr. Açar sözlerinin devamında KBÜ Kalite Kurulu, uluslararası başarılar, KBÜ misyon ve vizyonu ve seçmeli derslerin içerik zenginliği konularına değindi.

KBÜ Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Ağarı Karabük Üniversitesinin genç fakat hızla büyüyen bir üniversite olduğunu belirterek öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Kayfeci Öğrenci Buluşmalarında teknolojiye  ayak uydurabilmenin önemine değinerek “Yaptığınızın işin en iyisini yapmaya çalışın” dedi. Prof. Dr. Kayfeci sözlerinin devamında öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Programın devamında öğrencilerin soruları cevaplandırıldı.

Programın ardından günün anısına Öğrenci buluşmasına katılan öğrenciler, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ile günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler. Sistem üzerinden rastgele seçilerek davet edilen öğrencilerin katıldığı ”Öğrenci Buluşmaları” yeni akademik yıl eylül ayı eğitim öğretim döneminde Rektörlük Senato Odasında devam edecek. 

Benzer Haberler