KBÜ’de Geleneksel “Öğrenci Buluşmaları”

Karabük Üniversitesi (KBÜ) tarafından düzenlenen ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının koordinatörlüğünü yürüttüğü ‘’Öğrenci Buluşmaları” toplantısının sekizincisi Rektörlük Senato Odasında gerçekleşti.

Karabük Üniversitesinde (KBÜ) öğrencilerin sorunlarını, memnuniyetlerini ve isteklerini dile getirmeleri amacıyla yapılan ‘‘Öğrenci Buluşmaları” toplantısının sekizinci toplantısında KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mücahit Coşkun, Prof. Dr. İzzet Açar, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Mehmet Özdemir ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Özcan Büyükgenç’ in katılımıyla gerçekleşti.

KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mücahit Coşkun ilk olarak KBÜ hakkında çeşitli bilgiler verdi. Prof. Dr. Coşkun konuşmasının devamında “Burada önemli olan hem eğitimiyle hem sosyal yaşamıyla mutlu olabileceğiniz bir ortamda bulunmanız. Bu toplantılarda amacımız öğrencilerimizin kampüste yaşam konforunu artırmak hem de eğitim kalitesiyle ilgili sizdeki geri dönüşleri almak.” dedi. 

KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Açar genel olarak Karabük Üniversitesinin aldığı uluslararası başarılardan ve dünyaya bunun yansımalarından bahsetti. Prof. Dr. Açar konuşmasının devamında KBÜ’nün stratejik planından bahsederek öğrencileri bilgilendirdi.

KBÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Mehmet Özdemir:  “Genç bir üniversiteyiz, hedefe odaklıyız. KBÜ’de binlerce uluslararası öğrenci var. Bu hem ülkemiz hem de global açıdan binlerce değer demek. Bu bir avantajdır. Sizlerde KBÜ öğrencisi olarak ileride bu avantajı değerlendirmeniz lazım” diyerek öğrencilere tavsiyelerde bulundu. 

‘”Öğrenci Buluşmaları” toplantısının sekizincisi soru cevap şeklinde devam etti.

Sistem üzerinden rastgele seçilerek davet edilen öğrencilerin katıldığı “KBÜ Öğrenci Buluşmaları” her hafta salı günü Rektörlük Senato Odası’nda devam edecek. 

Benzer Haberler