KBÜ’de Girişimcilik Sohbeti

Karabük Üniversitesinde (KBÜ) düzenlenen “Ekogirişimcilik” etkinliği Pastoral Vadi kurucusu  Ahmet Kizen katılımıyla Şehit Fırat Çakıroğlu Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Girişimcilik Kulübü tarafından düzenlenen “Ekogirişimcilik” etkinliğine Karabük Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Alp Özel ve Prof. Dr. Murat Yıldırım katıldı.

Etkinlikte, Türkiye’nin ekosistemi ve bu ekosistem üzerinde ne tür girişimcilikler yapılabilir konusu konuşuldu. Bunların üzerine Ahmet Kizen kurmuş olduğu Pastoral Vadiyi ve bu serüvende başından geçen anılarını Karabük Üniversitesi öğrencileriyle paylaştı.

Kizen, asıl mesleğinin mimarlık olduğundan ve bu sektörde uzun yıllar çalıştığından bahsetti. Mesleği ile ekogirişimciliği bir araya getirerek sektörde birden fazla yeniliklere ve buluşlara imza atan Kizen konuşmasında “Pastoral Vadide gönüllü olmak isteyen öğrencilere her zaman kapımız açıktır. Yerimiz olduğu sürece her desteği öğrencilerimize sağlayacağız. Ayrıca konaklamak için bile her zaman bize gelebilirsiniz” dedi.

Karabük Üniversitesi öğrencilerinin de katılımlarıyla etkinlik soru cevap şeklinde devam etti. Etkinliğin sonunda Genç Girişimciler Kulübü Danışman Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ramazan Uygun katılımlarından dolayı Ahmet Kizen’e plaket ve teşekkür belgesi taktim etti.

Benzer Haberler