KBÜ’de “İcazet Töreni”

Karabük Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi tarafından 2021-2022 akademik yılı bitiminde ”İcazet Töreni” Karabük 100. Yıl Kültür Merkezinde düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, İlahiyat Fakültesi son sınıf öğrencilerine icazetleri verildi.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) İslami İlimler Fakültesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Karabük 100. Yıl Kültür Merkezinde 2021 – 2022 Akademik Yılı KBÜ İslami İlimler Fakültesi “İcazet Töreni” yapıldı.

Programa, KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Prof. Dr. İzzet Açar, İslami İlimler Fakültesi dekan yardımcıları, öğretim elemanları ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Program, 1 dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okunması ile başladı.

Mezun öğrencilerden Kur’ân-ı Kerim tilaveti yapıldı.

Konuşmasında KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Açar “Karabük Üniversitesi on beş yıllık sürede ciddi bir atılım yaptı. Üniversitemiz Türkiye’de tercih edilen üniversiteler arasındadır. Her dört öğrencimizin birisi dünyanın 97 farklı ülkeden üniversitemizde eğitim görmektedir. Bu noktada mutluyuz. Hızlı bir şekilde altyapımızı geliştirdik. Bugün mezun olan öğrencilerimize başarılar diliyorum. Anne babalarını tebrik ediyorum. Ülkemize, memleketimize, Dünyaya inşallah hayırlı bir yerde olurlar. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.”

KBÜ İslami İlimler Fakültesi Dekan yardımcısı Doç. Dr. Ayhan Işık “Sevgili mezunlarımız, önünüzde oldukça geniş ve farklı alanlarda çalışma imkanları mevcuttur. Bunlar arasından tercih yaparken, yaptığınız işin hakkını verebilme bilinciyle, ilgi alanınıza, yeteneklerinize en uygun olan, severek yapacağınız alanı bulup, o alana odaklanmanızı tavsiye ederim. Bundan sonraki yaşamınızda sağlık, huzur, mutluluk ve başarılar diliyorum. Allah hayırlı hizmetler nasip etsin. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Dekanımız Prof. Dr. Saim Kayadibi, dün Ordu’ da Dekanlar toplantısı sebebiyle bir arada olan Dekanlarımızın geçirmiş olduğu elim kaza sebebiyle aramızda bulunamadı, kendisinin durumu iyi. Kazada vefat eden İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sıddık Korkmaz hocamıza Allah’ tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Yaralı olarak tedavi gören diğer Dekanlarımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve dualarımızda yer veriyoruz.” dedi.

KBÜ İslami İlimler Fakültesi Dekan yardımcısı Dr. Mustafa Yıldız ”Eğitim hayatınızdaki en önemli dönüm noktalarından olan üniversite eğitimini başarıyla tamamladınız. Tamamladığınız bu aşamadan sonra yeni başlangıçlar sizi bekliyor. İslami İlimler Fakültesi mezunu olarak seçebileceğiniz geniş bir meslek yelpazesi mevcut. Önünüzde kendiniz, aileniz ve ülkemiz ve ümmetimize karşı sorumluluklarınızın olduğu bilinciyle yapacağınız çok şey var. İlerleyen süreçte vereceğiniz kararlarda bu sorumluluk bilincini her daim canlı tutmanız en büyük temennilerimizdendir.” dedi.

Program türkü dinletisi ile devam etti.

KBÜ İslami İlimler Fakültesi mezunlarından dereceye giren; birinci Hayriyenur Aydın, ikinci Büşra Ekemen ve üçüncü Elif Karakolcu’ ya KBÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Prof. Dr. İzzet Açar ve KBÜ İslami İlimler Fakültesi Dekan yardımcısı Doç. Dr. Ayhan Işık tarafından plaket takdim edildi.

KBÜ İslami İlimler Fakültesi birincisi Hayriyenur Aydın konuşmasında “Bugün Karabük Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi mezunları olmanın haklı gururu ve heyecanını paylaşıyoruz. Başarılarımızın en büyük mimarı olan, üniversite hayatımız boyunca hem akademik hem kişisel anlamda bizden desteklerini esirgemeyen, bizlere yol gösteren fakültemizin birbirinden değerli hocalarına şahsım ve mezun arkadaşlarım adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından İlahiyat Fakültesi mezunlarına icazet belgeleri verildi.

İcazet belgelerini alan mezunlar dualar eşliğinde Keplerini attılar.İcazet töreni, günün anısına fotoğraf çekimi ardından sona erdi.

 

Benzer Haberler