KBÜ’de Kalite Konuşuldu

Karabük Üniversitesi 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonunda Gerçekleşen ”Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemi Toplantısı”, İşletme Fakültesi Dekanı ve Karabük Üniversitesi Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Elif Çepni’nin sunumuyla interatktif şekilde gerçekleşti.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) İşletme Fakültesi Dekanı ve Karabük Üniversitesi Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Elif Çepni öncülüğünde 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonunda Kalite Komisyonu tarafından ilki düzenlenen Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Sistemi Toplantısı yapıldı. KBÜ akademik ve idari personellerin katılımıyla toplantının ilki gerçekleştirildi.

Yüksek Öğretim Kalite Kurulu Başkanlığı (YÖKAK) tarafından Üniversitelere yönelik olarak gerçekleştirilen ‘’Kurumsal Dış Değerlendirme, İzleme ve Kurumsal Akreditasyon Programlarında Değerlendirme’’ takım başkanı olarak da görev alan Prof. Dr. Elif Çepni katılımcılara yükseköğretimde kalite süreçlerine ilişkin bilgi ve deneyimlerini aktardı.

‘’YÖKAK’ tan ve temel görevlerinden, Kurumsal Dış Değerlendirme Programından, Kurum İç Değerlendirme Raporundan (KİDR), Kurumsal Geri Bildirim Raporundan (KGBR), İzleme Programından (İP) ve Kurumsal Akreditasyon Programından (KAP)’’ bahseden Prof. Dr. Elif Çepni,  Yükseköğretim kurumlarının dış değerlendirmesi, yükseköğretim kurumlarında kalite güvencesi kültürünün içselleştirilmesi ve yaygınlaştırılması, stratejik planlama, ”Karabük Üniversitesinin kalitesinin nasıl daha yükseğe taşınabileceği” ve ”Az imkanla nasıl daha çok sonuç alınabileceği” konularına da vurgu yaptı.

YÖKAK tarafından önümüzdeki yıllarda KAP’ a dahil edilecek olan Karabük Üniversitesinin 5 yıl süre ile tam akreditasyon almasının öneminden bahseden Kalite Koordinatörü Elif Çepni kaliteyi misyon-vizyon haline getirme konusunda bu eğitimlerin belirli aralıklarla düzenleneceğini belirtti.  

İnteraktif biçimde yürüyen program soru cevaplarla son buldu.

Benzer Haberler