KBÜ’de Kariyer Günleri

Karabük Üniversitesinde (KBÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen Kariyer Günü Etkinliği Prof. Dr. Sadettin Ökten Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Merve Kandazoğlu açılış konuşması yaparak etkinliğin öğrenciler için verimli geçmesi temennisinde bulundu. Açılış konuşmalarının ardından Karabük Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Kurumu Sosyal Çalışmacı Ömer Faruk Çınar konuşmasını yaptı. Çınar konuşmasında kurum tarihçesi, bağlı kuruluşlar, kuruluşların hizmet modelleri, ASDEP (Aile Sosyal Destek Programı) çalışmaları, personel alımlarında tercih edilen bölümler gibi başlıklara değindi.

Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl  Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanı Canan Köroğlu İŞKUR’un tarihçesinden, İŞKUR İş Arayan Üyeliğinden, İŞKUR’un öğrencilere yönelik hizmetlerinden ve yararlanılabilecek diğer kaynaklardan bahsetti. Sonrasında öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Etkinlik, Karabük İl Sağlık Müdürlüğü Disiplin İşlemleri Birim Sorumlusu Şube Müdürü Ahmet Kaplan ve Uzman Erdal Şahin ile devam ederken, Kaplan Sağlık Bakanlığı istihdam türlerinden bahsetti ve sözlerine “iş başvurularını değerlendiriyoruz. İster kariyer kapısından isterseniz de İŞKUR üzerinden bizlere CV göndere bilirsiniz.” diyerek son verdi.

Etkinliğin sonunda Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim Hemşiresi Tuba Akyüz sahneye çıktı. Konuşmalarında, “kurum misyon ve vizyonu, kalite politikası, organizasyon şeması, sağlıkta kalite sistemi, komiteler, personel görev ve sorumlulukları” başlıklarına değindi. Öğrencilerin sorularını yanıtlayarak konuşmasına son verdi.

Katılımcılara hediyeleri taktim edilerek etkinlik son buldu. Etkinlik çıkışında yaşlı bakımı programı 2.sınıf öğrencilerinin meşguliyet terapisi fuaye salonunda gezildi.

 

Benzer Haberler