KBÜ’de, Mevlit Kandili programı

Karabük Üniversitesinde, Mevlit Kandili’ne özel Tasavvuf Musikisi Konseri düzenlendi. Prof. Dr. Sadettin Ökten Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa katılım yoğun oldu. 

Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in dünyaya geldiği Rabiulevvel ayının 12’inci gecesi olan ve bu sene 1447’ncisi kutlanan Mevlit Kandili dolayısıyla, Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Sadettin Ökten Konferans Salonu’nda “Mevlit Kandili Özel” programı gerçekleştirildi. Programa Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay ve Prof. Dr. Sadettin Ökten’in yanı sıra, Karabük İl Protokol üyeleri ile öğrenci ve akademisyenlerden oluşan davetliler katıldı.

Mevlid Kandili programı, Karabük Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Bölümü öğrencisi Cibutili Musa Yusuf Ömer’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programın devamında sanatçılar Bora Uymaz ve Türkan Uymaz, birbirinden değerli eserler seslendirdi.

İlk olarak sözleri 3. Murad’a ve bestesi Ali Ufki Bey’e ait olan ve herkes tarafından bilinen ‘Uyan Ey Gözlerim’ ilahisini söyleyen sanatçılar, devamında Salahi Dede’nin ‘Allah Diyelim Dair’ eserini seslendirdi. Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın isteği ile Suzi’den ‘Demedim mi Sana Canım’ ve güftesi Niyazi Mısri’ye, bestesi ise Tahir Karagöz’e ait olan ‘Ey Allah’ım Seni Sevmek Ne Güzeldir, Güzel’ eserlerini de okuyan sanatçılar, konukların büyük beğenisini topladı.

Program boyunca sanatçılar Bora Uymaz ve Türkan Uymaz, ‘Sevdim Seni Hep Varım’, ‘Ben Sanırdım Alem İçre Bana Hiç Yer Kalmadı’, ‘Hakkı Seven Aşıkların Eğlencesi Tevhid Olur’, ‘Alemi Dilde Acep’ eserlerini seslendirerek, katılımcılara duygu dolu bir gece yaşattılar.

Programın sonunda Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Bora Uymaz ve Türkan Uymaz ile orkestra ekibine teşekkür ederek, Prof. Dr. Sadettin Ökten’le birlikte hediye takdim etti.

 

 

Benzer Haberler