KBÜ’de öğrenci kayıtları başladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanan 2018 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme sonuçlarına göre Karabük Üniversitesini kazanan 7 bin 278 öğrenci için kayıt işlemleri başladı.

Karabük Üniversitesinde özel yetenek sınavları ile öğrenci alınan bölümler dışında, lisans ve ön lisans olmak üzere 8 bin 460 olan kontenjana 7 bin 278 öğrenci yerleşerek doluluk oranı yüzde 90 oranına ulaştı. ÖSYS merkezi yerleştirme sonuçlarına göre Karabük Üniversitesi lisans bölümlerine 3 bin 592, ön lisans bölümlerine ise 3 bin 686 kişi yerleşti.

Bu yıl ilk kez öğrenci almaya başlayan Diş Hekimliği Fakültesi, Orman Fakültesi, Safranbolu Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Sağlık Hizmetleri MYO Ortopedik Protez ve Ortez, Optisyenlik ve Otopsi Yardımcılığı Programları, Yenice MYO Bilgisayar Programcılığı ve Eflani MYO Aşçılık Programında tam doluluk oranına ulaşıldı.

Üniversite kaydı için gelen öğrencilere ve ailelerine Karabük Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından ücretsiz çorba ikramı yapılıyor.

Kayıtlar 7 Eylül’e kadar sürecek

ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri bugün başladı. Kayıt işlemleri elektronik olarak veya şahsen başvurarak gerçekleştirilebilecek.

Elektronik kayıtlar 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. E-devlet üzerinden kayıt yaptırılabilmesi için adayların e-devlet şifresine sahip olmaları gerekmekte olup, e-devlet şifresi PTT şubelerinden alınabilmektedir.

E-devlet üzerinden kaydını tamamlayan öğrencilerin ayrıca üniversiteye gelerek kayıt olmasına gerek kalmıyor. E-devlet üzerinden kaydını tamamlayan öğrencilerden herhangi bir belge de talep edilmiyor. E-devlet üzerinden kaydını tamamlayan öğrenciler kayıt olduklarını gösterir barkotlu çıktı alabilecekler.

E-kayıt yaptırmayan öğrenciler 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında 09.00-17.00 saatleri arasında üniversiteye gelerek şahsen kayıt yaptırabilecek. Şahsen gelerek kayıt yaptıracak öğrencilerin kayıt için gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamaları gerekiyor.

Kayıt için detaylı bilgiye ve kayıt yerlerine “http://oidb.karabuk.edu.tr/index.aspx” adresinden ulaşılabilir.

 

 

 

Benzer Haberler