KBÜ’de özel yetenek sınavları devam ediyor

Karabük Üniversitesi Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi 2018-2019 akademik yılı için Resim ve Müzik bölümlerinde özel yetenek sınavları başladı.

Fakülte tarafından internet üzerinden 01-05 Ağustos 2018 tarihlerinde ön başvurusu alınan Resim bölümü ve 01-08 Ağustos 2018 tarihlerinde ön başvurusu alınan Müzik bölümünde özel yetenek sınavları, fakültenin konferans salonu ve resim atölyelerinde gerçekleştiriliyor.

Resim bölümü sınavlarında adaylar, modelden desen çizimi ve hayali (imgesel) kompozisyon çiziminden oluşan iki aşamalı sınavda ter döküyor. Müzik bölümü sınavlarında ise adaylara, dikte, müziksel işitme, ezgisel bellek, ritmik bellek, müziksel okuma( solfej-deşifre), müziksel söyleme, müziksel çalma ve mülakattan oluşan tek aşamalı sınavlar yapılıyor.

Özel yetenek sınavlarının ardından kesin kayıt yapmaya hak kazanan asıl ve yedek öğrenci listeleri fakülte http://gstf.karabuk.edu.tr internet adresinden ilan edilecek. Başarılı öğrenciler Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim ve Müzik bölümlerinde okumaya hak kazanacak.

Benzer Haberler