KBÜ´de “Sahte Miras” adlı Tiyatro Oyunu Sergilendi

“Sahte Miras” adlı tiyatro oyunu Karabük Üniversitesi 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda tiyatroseverle buluştu. 2 seans olarak gösterime sunulan tiyatro oyununa çok sayısı izleyici katıldı. 

İzleyicilere keyifli anlar yaşatan tiyatro oyununda hasta yatağında  olan eski esnaflardan Hasan’ın oğlu Mustafa’nın hikayesi anlatıldı. Kumar borcu yüzünden zor durumda kalarak bir çıkış yolu arayan ve  çözüm bulamayan Mustafa’nın mafya peşine düşer. Arkadaşlarından yardım ister ama hep olumsuz cevap alır. Aklına yıllardır görmediği babası gelen Mustafa ondan para koparmaya çalışmak için 10 yıl sonra babasının yanına gitmeye karar verir ve olaylar başlar.

Yavuz Ünlütürk’ün yazıp yönettiği komedi türündeki oyunu Yavuz Ünlütürk, Selçuk Buncukçu, Emre Gümüş, Kadir Yıldırım, Songül Demirkıran, Orhan Kemal Bekil sergiledi. 

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve Eşi Fadimana Polat, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Bünyamin Gün,  akademik ve idari personeller ile öğrencilerin katıldığı tiyatro ilgiyle izlendi.  

 

 

 

Benzer Haberler