KBÜ’de şiir, drama ve müzikle buluştu

Karabük Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri, Türk Edebiyatının unutulmaz şiirlerini drama ve müzik eşliğinde müzikseverlerle buluşturdu.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Akademisi, Sesli Düşünce Öğrenci Kulübü ile beraber “Ayrılık Sevdaya Dahil – Şiir Akşamları 4″ adlı şiir programı sundu. Sonbahara uygun olarak ayrılık temasının işlendiği şiir gecesine Rektör Prof. Dr. Refik Polat, üniversitenin akademik ve idari personeli, aileleri ve öğrenciler katıldı.

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen ve öğrencilerin akademisyenlerle aynı sahneyi paylaştığı şiir gecesinde usta şairlerin eserleri müzik grubu eşliğinde seslendirildi. Öğrenciler bazı şiirler öncesinde de çeşitli dramalar sergiledi.

Sesli Düşünce Öğrenci Kulübü akademik danışmanı Öğr. Gör. Mesut Doğan, sahne alan öğrencilerin Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Akademisinde drama, şiir, tiyatro, yazarlık gibi eğitimler aldığını ve bu eğitimler kapsamında belli dönemlerde etkinlikler gerçekleştirdiğini belirtti. Doğan sözlerinin devamında “Şiiri, müzik ve dramayla bir araya getirerek şiirseverlerle buluşturduk. Bu tür programları arttırarak devam ettireceğiz.” dedi.

Gecenin sonunda Rektör Prof. Dr. Refik Polat da bir şiir okudu. Okuduğu şiirin ardından yaptığı konuşmada emeği geçen herkese teşekkür eden Rektör Polat, bu gibi programların devam etmesi temennisinde bulundu.

 

 

 

Benzer Haberler