KBÜ’de son Afrin şehidi için fidan dikildi

Karabük Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından başlatılan “Kampüsteki Fidanım” kampanyasında ilk fidan son Afrin şehidi Piyade Binbaşı Mithat Dunca adına dikildi. 

Karabük Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından Karabük Üniversitesi öğrencilerine yönelik sosyal medya üzerinden “Kampüsteki Fidanım” kampanyası başlatıldı. Üniversitenin hesaplarından Karabük Üniversitesine ait bir noktadan çekilmiş fotoğraf paylaşılarak öğrencilerin çekilen yeri bilmesi isteniyor. Doğru cevabı veren öğrenciler arasında yapılan çekilişle öğrencinin adına Demir Çelik Kampüsüne bir fidan dikiliyor.

KBÜ’lü öğrenci fidanın son Afrin şehidi adına dikilmesini istedi

Geçtiğimiz hafta başlanan kampanyanın ilk kazanan talihlisi Karabük Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi 2. sınıf öğrencisi Anıl Durgun oldu. Dikilecek fidanın kendi adına değil Afrin’in son şehidi Piyade Binbaşı Mithat Dunca anısına dikilmesini isteyen Anıl Durgun, “Kampanya çok güzel. Bundan sonra da kazanacak arkadaşlarımızın fidanı kendi adına değil, şehitlerimizin anısına dikmeleri çok güzel olur.” ifadelerini kullandı.

Karabük Üniversitesi öğrencisi Anıl Durgun’un fidanı, kendisinin katılımıyla Şehit Piyade Binbaşı Mithat Dunca anısına Demir Çelik Kampüsünde bulunan “Şehitler Fidanlığı”na dikildi. Fidanın üzerine şehidin adının yazıldığı ağaç kartını da bağlayan Durgun’a, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ın imzasını taşıyan “Ağaç Dikme Sertifikası” verildi.

“Kampüsteki Fidanım” projesi kapsamında yeni sorular üniversitenin sosyal medya hesaplarında yakında paylaşılmaya devam edecek.

Karabük Üniversitesi resmi sosyal medya hesaplarına ulaşmak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

FACEBOOK   TWITTER   INSTAGRAM

Külliye Karabük 

Benzer Haberler