KBÜ’den Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Eğitimi

Karabük Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi(KBUZEM)’nce verilecek Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Eğitimi’ne 14 Aralık’a kadar başvurulabilecek.

Karabük Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KBUZEM) tarafından manevi rehberlik alanına ilişkin rehber ihtiyacını karşılamak ve bu alanda uzman yetişmesine katkı sağlamak amacıyla disiplinlerarası bir eğitim çerçevesinde yapılacak Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Eğitimi’ne başvurular başladı. Alana ilgi duyanların katılabileceği eğitime başvurular 14 Aralık’ta sona erecek.

Sınavda başarılı olup ilk 10’a giren kursiyerlere süpervizyon verilecek. Kursiyerler tarafından yapılan terapiler kayıt altına alınacak ve videolar alanında uzman klinik psikologlarca değerlendirilecek. Uzman psikologlar tarafından kursiyerlere, yaptıkları terapi sürecine ilişkin tavsiyelerde bulunulacak ve ilaveler yapılacak.

Karabük Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Murat Şimşek, Doç. Dr. Abdulcebbar Kavak, Doç. Dr. Ramazan Cansoy, Doç. Dr. Sinan Yılmaz, Dr. Öğr. Üyesi Kadir Yılmaz ve Dr. Öğr. Üyesi Uğur Gözel tarafından verilecek eğitime katılmak isteyenler, “https://kbuzem.karabuk.edu.tr/sertifika-manevirehberlik.php” internet adresinden ön başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilecek. Eğitimde başarılı olan katılımcılara ise Karabük Üniversitesi onaylı e-sertifika verilecek.

Benzer Haberler