KBÜ’lü genç müzisyenin ilham veren başarı hikayesi

Karabük Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Türk Halk Müziği Şan Bölümü 4. sınıf öğrencisi Erhan Özdemir çıkardığı single parçalarda aldığı izlenme ve beğenme sayısıyla geniş bir kitleye ulaşarak adını duyurmaya devam ediyor. Sinop doğumlu genç müzisyen Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü mezunu ve yıllardır müzikle iç içe bir yaşantıya sahip. Erhan’ın çalışmaları Seyhan Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda ve netd müzik kanalında yer alıyor.

Lisedeki müzik eğitimine Karabük Üniversitesinde devam eden Erhan Özdemir, müzik yolculuğunun hikayesini Külliye Karabük’e ve 3 Nisan TV’ye anlattı.

“Müzik benim için bateri ile başladı”

Müzikle tanışmasını aktaran Erhan Özdemir, ilk olarak bateri çaldığını daha sonra farklı enstrümanlar da kullanarak kendisini geliştirdiğini belirtti. Lisede öğretmenlerinden büyük destek aldığını ve bu sayede farklı birçok organizasyonda rol aldığını da söyleyen Özdemir şöyle konuştu: “Hem Batı müziği orkestrasında hem de popüler müzik orkestrasında yer aldım. Fazlasıyla konserlerimiz oldu. Vodafone Freezone’da  Power Garage yarışmasını kazandık. Almanya’da konserler verdik. Lise hayatım dolu dolu geçti. Üniversiteyi kazandıktan sonra bana gelen ilhamla birlikte kendi söz ve müziğimi yapmaya başladım. İlk single parçam 2017 yılında çıkardığım ‘Zamansız’ oldu. Daha sonra çok sevdiğim bir ağabeyimden ‘Aşk Diyetini’ aldım. Bu daha hareketli bir parça. Şu an ise üçüncü parça için hazırlıklar bitmek üzere ve sadece klibi kaldı. Yoğun bir tempo içindeyiz.”

“Bütün parçalarımı bir albümde toplamak istiyorum”

Müzikle ilgili hedeflerini anlatan genç müzisyen Erhan Özdemir, yaptığı bütün parçaları bir albümde toplamayı hedeflediğini belirterek hayalleri arasında bateri ile klip yapmak olduğunu söyledi. Bateri ile ilgili projeler yapmayı hedefleyen Özdemir daha önce bateri çalarak farklı tip organizasyonlarda da yer aldığını kaydetti.

“İnandıklarımın peşinden gidiyorum”

Söz yazma ve müzik yapma konusunda zorlu bir süreçten geçtiğini söyleyen Erhan Özdemir, bu süreci şu sözlerle aktardı: “Motivasyonumun düşmesine hiç izin vermedim. Çünkü bir amacın peşinde ne kadar koşarsan o kadar gerçeğe yaklaşırsın. Ben inandıklarımın peşinde hep gittim, gitmeye devam edeceğim. Müzikle uğraşan herkese tavsiyem de hep bu yöndedir. Şu anda ders verdiğim öğrencilerim var ve yapamadıklarında hemen pes ediyorlar. Başarılı olmak istiyorsanız yılmayın, mücadele edin diyorum.”

Yeni çıkacak son parçasıyla ilgili de tüyo veren başarılı genç müzisyen Özdemir şarkı sözünün “Sıfırdan başladık geldik bugüne” diye başladığını, bu sözle de kendini anlattığını belirtti.

“Karabük Üniversitesi dönüm noktam oldu”

Erhan Özdemir, “Üniversiteye dair her şey çok güzel, üniversite yaşantısını herkes tatmalı. Özellikle müzik bölümü sosyal bir bölüm, o yüzden daha da güzel.” diyerek üniversite yaşantısının müzik yaşantısına olan katkılarından söz etti. Türk halk müziği alanında üniversitede kendisini çok geliştirdiğini belirten Özdemir, “Karabük Üniversitesi dönüm noktam oldu. Fakültenin imkanları büyük katkı sağladı.” dedi.

Fotoğraf: Emirhan Çevikbay

Yeni binaya geçmelerinin kendileri için büyük bir avantaj olduğunu da söyleyen genç müzisyen “Yeni müzik odaları ve konferans salonları ile konser imkanımız çoğaldı. Buraya gelecek arkadaşlara Karabük Üniversitesini tavsiye ederim çünkü Karabük Üniversitesi git gide daha da büyüyor bizim için çok büyük artıları var iyi ki buraya geldim. Safranbolu’yu da çok seviyorum, üniversitemi de çok seviyorum, çok memnunum.” diye konuştu.

Haber: Kübra Demirci 

Benzer Haberler