KBÜ’lü Öğrencilere Prof. Dr. Lokman Kuzu’dan Söyleşi

Karabük Üniversitesi’nde “Savunma Sanayi Projeleri ve Üniversite Sanayi İş Birliği” konulu söyleşi düzenlendi. Savuma Sanayi Başkanlığı’na bağlı olan TrAnten Elektronik A.Ş. Başkanı Prof. Dr. Lokman Kuzu savunma sanayiye yönelik bir sunum gerçekleştirdi. 

“Savunma Sanayi Projeleri ve Üniversite Sanayi İş Birliği” konulu etkinlik Karabük Üniversitesi (KBÜ) Mühendislik Fakültesi Hamit Çepni Konferans Salonu’nda yapıldı. TrAnten Elektronik A.Ş. Başkanı ve KBÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Lokman Kuzu, mühendislik ve teknoloji alanındaki akademisyen ve öğrencilere savunma sanayiye yönelik bir sunum yaptı. Prof. Dr. Kuzu “Bugün Türkiye’de savunma sanayisinde neler yapıldığı, neler yapılabileceğini gençlere anlatmanın ve deneyimlerimi paylaşmanın yanı sıra Karabük Üniversitesi ile işbirliklerimizi artırmak için buradayım. Tüm başarılarımı çalışmaya borçluyum, size en büyük önerim çok çalışın!” dedi. Söyleşi sonunda akademisyen ve öğrencilerin sorularını cevaplayarak katılımcılara teşekkür etti.   

KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, TrAnten Elektronik A.Ş. Başkanı ve KBÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Lokman Kuzu’ya teşekkür ederek ortak akademik çalışmalar yapılacağını belirtti. Prof. Dr. Mustafa Yaşar programın sonunda teşekkür belgesini Prof. Dr. Lokman Kuzu’ya takdim etti.


Benzer Haberler