KBÜ’lü uluslararası öğrencilerin kar sevinci

Karabük Üniversitesine, Afrika ülkelerinden eğitim için gelen öğrenciler, hayatlarında ilk kez gördükleri karın keyfini doyasıya çıkardı. 

Yurt genelinde etkisini gösteren beklenilen kar yağışı, Karabük’te etkili olmaya başladı. Dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı ile Karabük Üniversitesi de beyaza büründü. Karabük Üniversitesine özellikle Afrika ülkelerinden eğitim için gelen öğrenciler ise ilk defa kar görmenin sevincini yaşadı.

Ders aralarında beyaz bürünen KBÜ Yerleşkesinde Botanik Bahçesi’nin yolunu tutan öğrenciler hem kartopu savaşı yaptı hem de bol bol fotoğraf çekildi. Bünyesinde 93 farklı ülkeden 11500 öğrencisi bulunan Karabük Üniversitesi’nde farklı coğrafyalardan gelen uluslararası öğrenciler ilk kez kar görmenin sevinç ve şaşkınlığını bir arada yaşadı.

KBÜ’de eğitim gören Mısırlı öğrenci Layan Albadi  “Kar çok güzel ve ben kış mevsimini çok seviyorum. Arkadaşlarım ve ben bugün saatlerce kartopu oynadık. Türkiye’yi ve kış mevsimini çok seviyoruz.” şeklinde duygularını ifade etti.  Kar yağışını ilk defa gören bir diğer uluslararası öğrenci KBÜ Diş Hekimliği öğrencisi Çad uyruklu Ahmet Souleyman kar yağışının kendisine huzur verdiğini söyledi.  Irak’tan KBÜ Mühendislik Fakültesi’nde eğitim almaya gelen İsmael Aldaffaee Irak’ta hiç kar görmediğini söyleyerek ilk kez kar sevincini yaşadığını söyledi. Aldaffaee Türkiye’yi ve Karabük Üniversitesini çok sevdiğini de sözlerine ekledi. 


Benzer Haberler