KBÜ Diş Hekimliği birinci sınıf öğrencileri beyaz önlüklerini giydi

Karabük Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi birinci sınıfında eğitim gören yaklaşık yüz öğrenci, 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle beyaz önlüklerini giydi.

Karabük Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından  “Beyaz Önlük Giyme Töreni” ve “Diş Hekimliği Fakültesi Fantom ve Preklinik Laboratuvarı Açılış Töreni” düzenlendi.

Diş Hekimliği Fakültesi Fantom ve Preklinik Laboratuvarı açıldı

Program, Teknoloji Fakültesi binasındaki Fantom ve Preklinik Laboratuvarı açılış töreni ile başladı. Açılışta konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Karabük Üniversitesinin sağlık hizmeti açısından büyük bir yatırım yaptığını belirterek sağlık hizmeti sunacak böyle bir tesisi Karabük’e kazandırmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dt. Ahmet Ustaoğlu ise konuşmasında Karabük’ün sağlık hizmetleri açısından tarihi bir gün yaşadığına dikkat çekerek, “Karabük’ün genelde sağlık hizmetleri özelde ağız ve diş sağlığı hizmetleri bakımından öğrencilerimizin yetişmesinde çok modern çok önemli bir Fantom laboratuvarını açıyoruz. Bunu, gelecekte Karabük’ün Batı Karadeniz Bölgesinin ağız ve diş sağlığı merkezi olacağının işareti olarak görüyorum. ” şeklinde konuştu.

Diş hekimi öğrencileri beyaz önlüklerini giydi

Diş Hekimliği Fakültesi Fantom ve Preklinik Laboratuvarı açılışının ardından 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda düzenlenen Beyaz Önlük Giyme törenine geçildi.  Törene  Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Açar, Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dt. Ahmet Ustaoğlu, KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi İsmail Haskul  ile akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar

Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Yaşar törenin açılışında yaptığı konuşmada Karabük Üniversitesi hakkında bilgiler vererek, “Karabük Üniversitesi her zaman modern ve gelişime açık bir ortamda, daima güncel bilim ve bilgiyi öğrencilerinin hizmetine sunan bir üniversite olmuştur ve olmaya devam edecektir. Üniversitemiz son yıllarda gösterdiği performansında bunu ispatlamıştır. Türkiye’nin başarı sırasına göre onuncu üniversitesi olmuş ve dünya sıralamasında ilk bin üniversite arasına girmiştir. Bu başarıda elbette sağlık alanındaki Diş Hekimliği Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültemizin de çok önemli katkıları vardır.” diye konuştu.

Konuşmasında Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde açılan Fantom ve Preklinik laboratuvarları hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Yaşar, “Siz değerli öğrencilerimizin klinik öncesi eğitimlerinin teknolojik, çağdaş, donanımlı bir şekilde sürdürülmesi için bu sene iki eğitmen ve doksan öğrenci masasını içeren toplam 92 adet üniteden oluşan, son sistemlerle donatılmış Fantom yapay hasta laboratuvarını ve Türkiye’deki sayılı Diş Hekimliği Fakültelerinin sahip olduğu cihaz ve donanıma sahip Preklinik laboratuvarını hizmete açmış bulunmaktayız. Burada diş hekimliği alanında yapılacak tüm tedavi hizmetlerini, Diş Hekimliği Klinik eğitimlerinden önce bire bir hasta simülasyonlarıyla yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.” şeklinde konuştu.

Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dt. Ahmet Ustaoğlu

Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dt. Ahmet Ustaoğlu ise konuşmasında şöyle konuştu:

” Hem Diş Hekimliği Fakültemiz hem Diş Hastanemiz koordinasyon halinde bölgemizin ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde tarih yazacaktır. Biz dünyanın bugün diş hekimliği eğitiminde sahip oluğu en son teknolojiyle burada eğitimlerimizi yapacağız. Bu imkanımız var ve teknolojik imkanlar bunu bize kolaylaştırıyor. Şimdi inanıyorum sadece Türkiye için değil tüm Ortadoğu coğrafyasının, Balkanların, Kafkasların, bütün İslam aleminin ve Türk Cumhuriyetlerinin ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin kadrolarını da biz burada yetiştireceğiz. ”

Tören, diş hekimi adaylarının beyaz önlüklerini giymesinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

 

 

Benzer Haberler