KBÜ’nün ilk diş hekimliği öğrencileri önlüklerini giydi

Karabük Üniversitesinde bu yıl ilk defa öğrenci alımına başlanan Diş Hekimliği Fakültesinde birinci sınıf öğrencileri, düzenlenen törenle beyaz önlüklerini giydi.

Karabük Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde ilk defa düzenlenen önlük giyme töreni 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Kürtül, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Başhekimi Dt. Ahmet Ustaoğlu, KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Erkan Doğan, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

“Karabük Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, cazibe merkezi olacak”

Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Kürtül törenin açılışında yaptığı konuşmada Karabük Üniversitesi yönetim politikasının temel hedeflerinden söz ederek  “Ülkeyi gerçek manada seven, kendisine verilen görevleri hakkıyla yerine getirmeye çalışan, bu uğurda dürüst, bayrağının ne olduğunu bilen, vatanın ne olduğunu bilen, vatansız kalındığında yaşanacak zorlukları çok daha iyi  bilen bir nesil yetiştirme amacımız var.” dedi.

Prof. Dr. Kürtül şöyle devam etti:

“Karabük Üniversitesi uluslararası bir üniversite olma yolunda hızla ilerliyor. Cumhurbaşkanımızın gönül coğrafyamız dediği 80’e yakın ülkeden öğrencileri biz burada ağırlıyoruz. Bunların içerisinde diş hekimliği fakültesinde de öğrenci olan arkadaşlarımız var.  Karabük Üniversitesinin gerçekten vizyonu, ülkenin çok daha dışına taşmış, Bu yoğunluğun bu iş yükünün tek bir amacı var. Ülkemizi mesleki anlamda kalkındırmak, en yukarıya çıkartmak.”

Diş Hekimliği Fakültesi’nin yeni bir fakülte olduğunu belirten Kürtül, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Diş hekimliği olarak yeniyiz ama mesaimizin 24 saatinden daha fazla olduğu bir anlayışla biz çalışmaya devam ediyoruz. Kendi imkanlarımızı, kendi profesyonel bilgilerimizi size aktarma adına çok yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Biz Karabük Üniversitesinden mezun olan öğrencilerimizin sadece Edirne’den Kars’a değil gönül coğrafyamızda ülkemizin, devletimizin görev verdiği her yerde canla başla çalışarak kendi mesleğini icra edip hizmet aşkıyla dolan bir diş hekimi yetiştirme gayreti içerisindeyiz. Coğrafya olarak Karabük Üniversitesinin Diş Hekimliği Fakültesi bundan sonraki süreçte iddia ediyorum cazibe merkezi olacak ve bu cazibe merkezi artarak devam edecek.”

“Diş Hekimliği Fakültesi, Karabük’e ve çevresine sağlık hizmetleri bakımından büyük bir ışık olacak”

Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Başhekimi Dt. Ahmet Ustaoğlu ise konuşmasında, Karabük Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin, ağız ve diş sağlığı hizmetleri bakımından yüz akı olacağını ifade ederek şunları söyledi: “Karabük’ten öğrenci olarak gittiğimiz üniversitelerin diş hekimliği bölümünün Karabük’te öğrenci alıp eğitim yapmaya başlaması, Karabük’ümüz, çevremiz ve bölgemiz için tarihi önemli bir andır. Bunda emeği geçen bütün yetkililerin, çalışanların tebrik edilmesi gerekir. Karabük Diş Hekimliği Fakültesi, Karabük’e ve çevresine bir sağlık hizmeti bakımından büyük bir ışık olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

“Batı Karadeniz Bölgesi’nin tamamına hitap edebilecek, son derece teknolojik bir ortamdan mezun olacaksınız”

Dekan Yardımcısı Dr. Ahmet Taylan Çebi de konuşmasında Karabük Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin genç, dinamik ve her an başarma azmiyle yoğrulmuş bir fakülte olduğunu söyleyerek şunları dile getirdi:

“Sizler bizim ilk diş hekimliği fakültesi öğrencilerimizsiniz. Eğitim öğretimin en önemli basamaklarından bir tanesi çok huzurlu, ferah ve teknolojik bir fakültede eğitim almak.  Karabük Üniversitesi olarak 10 bin metrekarelik devasa fakülte hizmet binası hazırlamak için canla başla çalışıyoruz. Sizler kliniğe geçmeden Batı Karadeniz Bölgesi’nin tamamına hitap edebilecek 10 bin metrekarelik bir alanda eğitim öğretimlerinizi devam ettireceksiniz. Son derece teknolojik, son derece ferah, son derece refah bir ortamda mezun olacaksınız ve mezun olduktan sonra eminim Karabük Üniversitesinden mezun olduğunuzdan dolayı gurur duyacaksınız.”

Konuşmaların ardından önlük giydirme törenine geçildi.  Öğrencilere, davetli misafirler ve öğretim elemanları tarafından önlükleri giydirilmesinin ardından tören, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Haber: Şeyma Soğancıoğlu, Fotoğraflar: Erdal Çıtak

Benzer Haberler