KBÜ’ye YÖKAK’tan Ödül

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu tarafından Ege Üniversitesi (EÜ) ev sahipliğinde düzenlenen 2022 Kalite Öğrenci Toplulukları Zirvesine (KATO 22) Karabük Üniversitesini (KBÜ) temsilen Kalite Topluluğu (UNİKAL) katılarak ”Kalite Güvence Sistemindeki En Aktif Topluluk” ödülünü aldı. KATO’22 Zirvesine 75 farklı yükseköğretim kurumundan 250 öğrenci katıldı.

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar’ın açılış konuşmasını yaptığı zirvede Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün “Küresel Dönüşüm Kavşağında Türkiye için Gelecek Perspektifi”, Akreditasyon ve Değerlendirme Merkezi Kurucusu Prof. Dr. Mustafa Yavuz “Yükseköğretimde Yaratıcılık ve Yenilikçilik” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi.

Etkinliğin son gününde aktif katılım sağlayan öğrenci topluluklarına teşekkür belgeleri EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemil Gürgün, YÖKAK Öğrenci Komisyonu Akademik Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Gonca Uludağ ve YÖKAK Öğrenci Komisyon Başkanı Mehmet Bora tarafından takdim edildi.

75 Üniversiteden öğrenci topluluklarının katılım sağladığı ve 250’yi aşkın öğrencinin olduğu zirvede KBÜ Kalite Topluluğu (UNİKAL) ”Kalite Güvence Sistemi çalışmalarında En Aktif Öğrenci Kalite Topluluğu” ödülüne layık görüldü.

Karabük Üniversitesi KATO’22 Zirvesinde gönüllük esasıyla yaptıkları çalışmalarla Kalite Güvence Sisteminde En Aktif Topluluk ödülünü kazanırken ”Sosyal Medyada En Aktif Topluluk” ödülünü Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, ”En Paydaş Topluluk” ödülünü ise Gaziantep Üniversitesi aldı.

KBÜ Kalite Topluluğu Kulübü (UNİKAL) akademik danışmanı ve KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Açar, Kalite Topluluğu Öğrenci Kulübü Kurucu Başkanı Simge Ayyıldız ve topluluk üyeleri; KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ makamında ziyaret ederek başarılarını Rektör Polat’la paylaştılar. Rektör Polat, Kalite Topluluğu Kulübü öğrencilerini tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi. 

 

Benzer Haberler