Kediversiteye Süpriz Ziyaret

”4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü” münasebetiyle TED Karabük Koleji ilköğretim öğrencileri Karabük Üniversitesinde bulunan Kediversite’yi ziyaret ettiler.

”4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü” kapsamında öğrenciler KBÜ Kediversiteye süpriz ziyaret ile sevimli dostları unutmadılar. Küçük yaştaki çocuklara hayvan haklarını öğretmek ve farkındalık oluşturmak için köpek ve kedilerle oyun oynayıp, hayvanlara mama dağıttı.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Dr. Öğr. Üyesi Sırma Oya Tekvar ve Hayvan Hakları Kulüp Başkanı Atiye Nur Ataç ziyarete gelen öğrencilere hayvan hakları ve sevgisinden bahsederek çocuklarla beraber keyifli vakit geçirdiler.

KBÜ Dr. Öğr. Üyesi Sırma Oya Tekvar  “Bu gün vesilesiyle barınağımızın kapılarını çocuklarımıza açarak onları can dostlarımızla buluşturduk. Bizler bir yandan bu can dostlarımızın yaşam haklarını korurken bir yandan da barınakta daha iyi koşullarda yaşamalarını sağlamak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Can dostlarımızı korumak ve daha sağlıklı alanlar oluşturmak için çalışmalarımıza durmaksızın devam edeceğiz.” dedi.

Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

Benzer Haberler