Kerkük Üniversitesi ile protokol imzalandı

Üniversitemiz uluslararası iş birliği projelerine bir yenisini daha ekleyerek Irak’ın önde gelen yükseköğretim kurumlarından Kerkük Üniversitesi (University of Kirkuk) ile Mevlana Değişim Programı konusunda protokol imzaladı.  

Protokol imza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat, Kerkük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abbas Hasan Taqi ve eşi Feriha Taqi, Üniversitemizden ayrıca Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Demir, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Emrah Deniz, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Önalan katıldı. Kerkük Üniversitesi’nden ise Rektör Prof. Dr. Abbas Hassan Taqi’ye Mühendislik Fakültesi Dekanı Dr. Najmeed Muhsin, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Mustafa Wahbi ve Öğr. Gör. Bill Mohammed eşlik etti.

Protokol töreninde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, konuklara Üniversiteyi tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Törende Üniversitemizin Arapça tanıtım filmi de gösterildi ve ardından imzalara geçildi.

İki üniversite arasındaki Mevlana Değişim Programı protokolüne Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat ile Kerkük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abbas Hasan Taqi imza attı. Protokol töreni günün anısına hediye takdimi ile sona erdi. Törenin ardından Kerkük Üniversitesi heyeti Demir Çelik Enstitüsü başta olmak üzere yerleşkeyi gezdi. 

Benzer Haberler