Kongo Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nden KBÜ’ye ziyaret

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Kongo Cumhuriyeti’nin Ankara Maslahatgüzarı Jocelyn Francis Wabout’u makamında ağırladığı ziyarette akademik iş birliği konuları görüşüldü. 

Kongo Cumhuriyeti’nin Ankara Maslahatgüzarı Jocelyn Francis Wabout ve beraberindeki heyet, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ı makamında ziyaret etti.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, KBÜ hakkında bilgiler vererek ”Kongo Cumhuriyetin’den yaklaşık 80 öğrencimiz var. Uluslararasılaşmada lider bir üniversite olarak hedeflerimizi daha da büyüttük. Yeni sınavlar yapılacak ve Kongo Cumhuriyeti’nden de daha çok katılım, daha çok öğrenci bekliyoruz. Kapımız sizlere her zaman açık.” dedi.

Kongo Cumhuriyeti’nin Ankara Maslahatgüzarı Jocelyn Francis Wabout Türkiye’de yaklaşık 180 Kongo uyruklu öğrenci olduğunu belirterek bu öğrencilerden yaklaşık yarısının KBÜ’de akademik eğitim aldığını ve bundan çok memnun olduklarını dile getirdi. KBÜ’de okuyan Kongolu öğrencilerle gün içinde toplan yaptıklarını belirten Kongo Cumhuriyeti’nin Ankara Maslahatgüzarı öğrencilerin de KBÜ’de olmaktan çok mutlu olduklarını söyledi.

Ziyaretin sonunda KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve Kongo Cumhuriyeti’nin Ankara Maslahatgüzarı Jocelyn Francis Wabout’a karşılıklı hediye takdim etti. 

KBÜ Rektörü Polat’a, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Yaşar ve Prof. Dr. İzzet Açar, KBÜ Genel Sekreteri Lütfü Köm, Uluslararası İlişkiler Koordimatörü Öğr. Gör. Oya Çepni Önalan, Uluslararası Öğrenciler Koordinatörü Öğr. Gör. Kerim Tanış eşlik etti. 

Makam ziyaretinin ardından Kongo Cumhuriyeti Heyeti, KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar eşliğinde üniversitenin çeşitli birimlerini ve kampüsü gezme fırsatı buldu. 


Benzer Haberler