KYK yurt başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında barınmak isteyen üniversiteli öğrenciler için yurt başvuruları başladı. E-devlet üzerinden yapılacak başvurular, 20 Ağustos Pazar saat 23.59’a kadar devam edecek.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nda ÖSYM ile ilk defa herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri, 30 Haziran 2017 tarihinden önce herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ön lisans/lisans ara sınıf öğrencileri ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde eğitim görmekte olan öğrenciler yurt başvurularını 14-20 Ağustos tarihleri arasında yapabilecek.

KYK, 7/24 öğrencilerin hizmetinde olacak

Başvuru sırasında yaşanabilecek sorunlara haftanın yedi günü 24 saat KYK’nın Kurumsal İletişim Merkezi 444 1961 ya da resmi Twitter destek hesabı KYK_DESTEK üzerinden anında çözüm üretilecek. 

Yurt başvuruları e- devlet üzerinden alınacak

Başvurular e-devlet üzerinden alınacağı için e-devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-devlet şifresi almaları veya diğer e-devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekiyor. 

Başvuru sonuçları http://yurtkur.gsb.gov.tr/ kurumsal internet adresinden duyurulacak.

Benzer Haberler