‘Lütfen Kızımla Evlenir misiniz?  

Karabük Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencilerinin hazırlamış olduğu Muzaffer İzgü’nün kaleme aldığı ‘Lütfen Kızımla Evlenir misiniz?’ adlı tiyatro oyunu 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonunda sahnelendi. Bir annenin kızını evlendirebilmek için yaptıklarını konu alan tiyatro büyük beğeni topladı.

Oyunda eşini kaybetmiş  fakat hala onun hayali ile yaşayan ve tüm amacı kızını evlendirmek olan bir anne bu amaca ulaşmak için çeşitli yollar izliyor. 40’lı yaşlarına gelmiş olmasına evlenmeyi düşünmeyen ve annesinin evlilik konusunda baskılarına karşı hırçın tavırlar sergileyen kızın annesiyle komik öyküsünün anlatıldığı oyunda, aynı zamanda  ‘evlilik’ meselesinin toplumsal hayattaki yeri de komik bir dille sorgulanarak bu noktadaki çarpıklıklar gözler önüne seriliyor.

Karabük Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencilerinin hazırlamış olduğu oyunun yönetmenliğini Bekir Çetinkaya ve Nurdan Şen yaparken, oyunculuğunu ise Dilara Şenyiğit,Merve Kurt, Esat Canşen, Yunus Emre Sezer, Süleyman Lort, Bekir Varut yaptı.

 

Benzer Haberler